Počet bankrotů podnikatelů pozvolna vzrůstá

Podnikání, to není jen podoba nekonečného úspěchu a zisků. Tento pracovní segment má samozřejmě i svoji stinnou stránku, která může nabývat nejrůznějších podob. Nejprve to začíná nezdarem, pak finančními ztrátami, a nakonec to může končit bankrotem. A právě jejich neustále se zvyšujícímu počtu se budeme věnovat v tomto článku.

Počet bankrotů narůstá

Ať už se zaměříte na jakékoliv statistiky týkající se bankrotů fyzických podnikajících osob nebo obchodních společností, meziročně jde o poklesy v řádu jednotek procent. Přesto se posledních několik týdnů obrátilo proti trendu a přichází pozvolný nárůst.

Vezměte si za modelový příklad třeba květen tohoto roku. V něm došlo k celkem výraznému nárůstu, možná dokonce k tomu největšímu od léta 2017. Pokud tedy bereme v potaz daný měsíc.

  • Bankrot vyhlásilo 18 obchodních společností
  • Bankrot vyhlásilo minimálně 115 fyzických podnikajících osob

Pozvolný nárůst je tedy znatelný, i když na druhou stranu oproti předchozím letům si čeští podnikatelé stojí přece jenom trochu lépe. Pokud bychom na počet bankrotů pohlíželi z dlouhodobějšího hlediska, jde o pokles dokonce až o 35 – 40 %, což lze považovat za úspěch.

Jen aktuální současná doba podnikajícím subjektům pravděpodobně moc nenahrává. A tušíte vůbec, kde v České republice bylo vyhlášeno nejvíce bankrotů fyzických podnikajících osob?

janeb13 / Pixabay

Ústecký kraj jednoznačně vede

S počtem až 83 bankrotů vede s přehledem Ústecký kraj, kde se živnostníkům dařilo pravděpodobně nejméně a bylo zapotřebí vyhlásit osobní bankrot. Hned v závěsu je Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Opakem maximální hranice bankrotů je samozřejmě ta minimální, která se pojí především se Zlínským krajem, kde bylo podáno jen třináct žádosti. Obdobně je na tom i Vysočina a Pardubický kraj.

Tak uvidíme, jak se bude podnikání fyzických osob vyvíjet v následujících měsících.

Ohodnoťte

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *