Havarijní pojištění pro firmy je důležité

Pokud ve firmě provozujete libovolný dopravní prostředek, rozhodně byste neměli podceňovat jeho pojištění. Nemáme však na mysli povinné ručení, které je dáno ze zákona a bez něj jednoduše nemůžete vyrazit do silničního provozu.

Je to havarijní pojištění, které neochraňuje ty, jimž způsobíte škodu, ale vás samotné. Dnes si většina podnikatelů sjednává havarijní pojistku nejenom na auta nová, ale také ta postarší. Tato investice se totiž může značným způsobem vyplatit, protože nehody jsou povětšinou o škodách v řádu několika desítek tisíc korun.

Volte ten správný rozsah pojištění

Havarijní pojištění je velice komplexní a flexibilní službou, takže hned v začátku byste si měli ujasnit, co od něj vlastně očekáváte, a především v jakých situacích chcete být ochráněni. Nabízí se několik možností krytí.

Základem všeho bude finanční ochrana v případě libovolné havárie. To je však teprve začátek. Dále si můžete připlatit také za škody vzniklé třeba vandalismem, odcizením nebo přírodními katastrofami a podobnými živly.

Kromě základních balíčků, které jsou v podstatě volitelné máte možnost sáhnout i po dalších benefitech. Mezi ně patří úrazové pojištění a dále jsou to nadstandardní asistenční služby, které se obvykle vztahují nejenom na tuzemsko, ale i na zahraničí.

Gellinger / Pixabay

Spoluúčast a slevy

Je naprosto logické, že cena za havarijní pojištění se bude odvíjet od toho, jaký rozsah pojištění zvolíte. Dále cenu určuje výše vaší spoluúčasti v případě, že se něco opravdu stane a pojišťovna bude hradit finanční plnění. Nejnákladnější je pochopitelně havarijní pojištění se spoluúčastí 1 %, popřípadě 5 %, kdy je minimální částka cca 25 000 Kč až 50 000 Kč. Levnější jsou pak spoluúčasti ve výši 10 % až 30 %. Jde o lacinější variantu z pohledu ročních nákladů na havarijní připojištění, v případě nehody však budete doplácet více.

Cenu za tento typ pojistky si ale můžete snížit. Až 20 % lze ušetřit díky tomu, že bude váš vůz vybaven lepším systémem zabezpečení, ať už jsou to nejrůznější alarmy nebo sledovací zařízení. Slevy jsou převáděny i z povinného ručení za jízdu bez nehod. Ušetřit lze tím, když budete akceptovat doporučovaný servis pojišťovny v případě řešení jakýchkoliv oprav. Některé pojišťovny pak dávají slevy za to, že s vozidlem jezdíte výhradně po území České republiky. Slevy se přislibovány i tehdy, když budete pojistku hradit jednou ročně celou najednou.

Havarijní pojištění pro firmy a podnikatele můžete zlevnit i prostřednictvím objednání na internetu. Online žádost je jednoduchá a pár procent dolů přijde vhod určitě každému živnostníkovi.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *