Hypotéka na firmu

Hypotéka je jedním z velice praktických bankovních produktů, se kterým lze financovat především nemovitost libovolného typu. Využít ji ovšem mohou nejenom běžní občané a podnikatelé, ale také firmy jako takové. Hypotéka pro právnické osoby není ničím neobvyklým a můžete sní výrazným způsobem pomoci rozvoji daného podnikání.

Na co lze použít hypotéku na firmu?

V tomto ohledu jsou možnosti téměř totožné s těmi, jako mají běžní občané. To znamená, že hypotéka je upotřebitelná hlavně na věci spojené s nemovitostí, která je následně využívána v rámci podnikatelské činnosti. Je to například nákup nemovitosti, její výstavba, ale i rekonstrukce. Příkladů ovšem může být více než dost.

  • Převod družstevního podílu v bytovém domě
  • Nákup zařízení do nemovitosti
  • Připojení objektu k veřejným sítím
  • Ostatní investice související s nemovitostí

Kolik peněz lze získat?

Banky mají v rámci hypotéky pro právnické osoby ke klientům velice osobitý a individuální přístup. Takže vše mnohdy záleží i na takových maličkostech, jako je například účel využití budoucí nemovitosti, do níž bude investováno.

Pokud jde o maximální dostupnou částku, ta se obvykle vypočítává nejenom na základě bonity právnické osoby, ale hlavně z celkové hodnoty nemovitosti. Rozhodně nečekejte tak velkou benevolenci, jako u klasických hypoték. Hypotéka na firmu nabývá výše cca 70 % z ceny objektu.

anaterate / Pixabay

Složitější papírování

Hypotéka pro právnické osoby se sídlem na území České republiky je samozřejmě složitější i z hlediska výsledné administrativy a papírování. Běžný občan to má při žádosti o hypotéční úvěr podstatně snazší, než když o hypotéku budete žádat jako právnická osoba. V takovém případě musíte doložit poměrně dost listin a dokumentů, než dojde k vyřízení požadavku.

  • Daňová evidence
  • Účetní uzávěrka
  • Předmět podnikání
  • Účel hypotéky a mnohé další

Hypotéka na firmu má svůj přínos, vy jako zákazníci se však musíte obrnit jistou trpělivostí při jejím vyřizování.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *