Braňte se negativům podnikání

Jsou to hlavně běžní zaměstnanci, kteří vidí v podnikání lidí bezstarostný život a vysoký příjem. Jenže, takové představy jsou obvykle mylné a lidé na to přijdou v okamžiku, kdy si takovou živnost vyzkouší na vlastní kůži. Žádné záruky zaměstnavatele a podobné věci. Při podnikání musíte spoléhat pouze sami na sebe.

Podnikání samozřejmě obnáší spoustu činností, jež mohou působit velice negativním dojmem, a velké množství občanů jim podlehne, na všechno zanevře a navrací se opět do zaměstnání. Pokud však chcete být úspěšní, musíte vydržet a bojovat s těmi největšími zápory, s nimiž vás seznámíme v následujících řádcích.

Připravte se na povinné odvody

Tím nezákladnějším je pravděpodobně nutnost platit sociální pojištění, zdravotní pojištění a odvádět daně. Na to si jednoduše zvykněte a počítejte s takovými zálohami, popřípadě s doplatky na konci zdaňovacího období. Tyto položky musíte nyní zakomponovat do svých příjmů a nenechat se jimi zaskočit.

Minimum drahocenného času

Každý podnikatelský start-up vyžaduje hromadu času. A to může být další postrach začínajících podnikatelů. Chcete-li být ve svém oboru dostatečně úspěšní, musíte dané živnosti obětovat čas. Mnohdy to bude i nad rámec klasické pracovní doby, která je ve světě podnikatelů tak trochu pomyslným pojmem. Připravte se na to, že vám bude zbývat jen velice málo volných chvil, což může působit značně depresivně.

Získejte potřebnou jistotu

Nežli se budete cítit jako ryba ve vodě, setkáte se s odrazujícím pocitem nejistoty. Mám uzavřít zakázku s tímto klientem, o němž vím, že moc neplatí? Mám dělat práci, jež mi nevynese tolik peněz, ale je to práce? Naučte se jistotě, s níž například dokážete potenciálním zákazníkům říci „ne“ a budete se soustředit pouze na to, co vám přináší zisky, dobré jméno a je výnosné.

StartupStockPhotos / Pixabay

Nebezpečí ztráty peněz

Poslední negativum se týká toho nejzásadnějšího, proč se většina lidí do podnikání vlastně pouští. Jsou to finance. Bez vlastního kapitálu nerozjedete žádné podnikání. Připravte se ale na to, že nemusíte pouze vydělávat. Potkat vás mohou i špatná období, kdy přijdete o větší finanční sumu a budete muset sáhnout do rodinných rezerv. Ani zde se nenechte odradit. Pokud podnikání rozjedete tím správným směrem, čekají vás tížená ovace, i za cenu finančních pádů a následných vzestupů.

3.5/5 - (2 votes)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *