Jak probíhá prodej fungující společnosti

Máte prosperující firmu, která vás již nenaplňuje a rádi byste se věnovali něčemu jinému? Chcete zkusit rozjet jiné podnikání a potřebujete příslušný kapitál? V takovém případě se nabízí jedna z velice častých možností. Fungující společnost prodejte. Je pravdou, že tento proces není zrovna snadnou záležitostí. Rozhodně to není ničím podobným, jako když prodáváte auto. Možná i proto byste v této souvislosti měli spoléhat na odborníky, jež mají s takovými úkony dlouhodobé zkušenosti.

Jestliže chcete vědět, jak takový prodej společnosti pod taktovkou profesionálů probíhá, přinášíme vám bližší informace.

Vše začíná analýzou firmy

Na počátku všeho pochopitelně probíhá osobní schůzka, kde člověk prezentuje své požadavky a zmíní spoustu hodnotných informací o dosavadním fungování společnosti. Dlouhodobé výsledky, investice, majetek a podobně. Na základě toho dochází ke vzniku prvotní analýzy, která bude sloužit jako podklad pro budoucí prodej.

Když oslovíte odborníky z tohoto oboru, máte jistotu, že vědí, na koho se při prodeji obrátit, respektive jsou schopni lovit v těch správných vodách, aby vám sehnali toho nejvhodnějšího kupce. Po vstupní analýze je tedy tvořena databáze potenciálních zájemců, jež jsou následně osloveni.

Od vyjednávání až k prodeji

Prodej vlastní společnosti, to je v současné době služba šitá doslova na míru, tedy od A až do Z. To znamená, že pracovníci zaměřující se na prodej začnou vyjednávat s oslovenými firmami, a to na základě speciálních smluv o utajovaných informacích, aby do portfolia vaší firmy nenahlížel kdokoliv.

V okamžiku, kdy skončí všechna dostupná vyjednávání, přichází na řadu zpracovávání a vyhodnocování posbíraných výsledků. O průběhu těchto činností pochopitelně budete informováni nebo se domluvíte na tom, že chcete být obeznámeni jen se samotným výsledkem. To už závisí na potřebách každého majitele společnosti.

Prawny / Pixabay

V rámci prodejní fáze je připravena indikační nabídka k podpisu, zajištěny všechny prověrky, dokumentace a potřebné listiny, bez nichž by nemohl být prodej realizovatelný. Výsledkem všeho pak budou předem dohodnuté finanční prostředky, které přistanou na vašem bankovním účtu nebo je obdržíte jiným dohodnutým způsobem.

Zapomeňte na prodej společnosti svépomocí

Jak můžete z těchto základních informací vytušit, prodej fungující firmy a získání té nejlepší nabídky na trhu není ničím jednoduchým a vše si žádá nejenom ty správné znalosti a kontakty v oboru, ale i hodně drahocenného času. Pokud se ničemu z toho nechcete věnovat a nemáte v úmyslu prodej společnosti riskovat, obraťte se na odborníky, jež takové procesy realizují dnes a denně.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *