Založení společnosti s oborem elektro

Podnikat lze v dnešní době v mnohých oborech. Jedním z nich mohou být například elektro služby. Jestliže v tomto směru chcete na svoji klientelu působit důvěryhodným dojmem a máte zájem růst ve velkém, vyplatí se vám založit si společnost s ručením omezeným. Z běžného živnostníka se můžete rázem stát právnickou osobou. Abyste se k takovému cíli dopracovali, nemine vás poměrně sáhodlouhá administrativa, s níž vás trochu podrobněji seznámíme.

Začněte společenskou smlouvou a živnostenským listem

Pokud svůj business budujete od samotné píky a chcete se rovnou pustit do s.r.o., připravte se na to, že na počátku všeho musíte uzavřít společenskou smlouvu. V odborných kuloárech je tento dokument nazýván jako zakladatelská listina. Ta bude obsahovat vše od názvu společnosti, sídla, předmětu podnikání, až po velikost základního kapitálu, určení správce vkladu a počtu jednatelů.

Společenská smlouva je však pouze odrazovým můstkem. Následovat bude získání živnostenského listu právě pro vámi plánovaný obor elektro. V tomto směru si lze vybírat mezi dvěma druhy živností.

Jednou z nich jsou volné živnosti, kam spadá například projektování elektrických zařízení, ale také výroba elektrických součástek. V případě řemeslných živností to budou montáže, revize, instalace a opravy elektrických přístrojů.

Složte kapitál a podejte návrh na zápis

Jedním z dalších důležitých procesů při cestě za založením společnosti s ručením omezeným v oboru elektro je složení základního kapitálu. Tento krok je možné realizovat nejenom bezhotovostně, ale také hotovostně.

Bru-nO / Pixabay

V této fázi si můžete být jisti, že neminete notářskou kancelář, živnostenský úřad, příslušnou bankovní instituci a budou vás čekat ještě další věci. Nejprve provedete zápis nově vzniklé firmy do obchodního rejstříku. Hned poté se budete registrovat na příslušném finančním úřadu. Pozor si dejte na to, že tento krok je zapotřebí realizovat do 15 dnů od zápisu do obchodního rejstříku. Pokud vám vzniknou další povinnosti registrací, realizujte je obratem.

Přijde vám založení společnosti složité? Zjednodušte si ho

Ne každý člověk, který chce začít podnikat v oboru elektro je nadšen z toho, co všechno jej čeká při založení společnosti s ručením omezeným. Jestliže si v tomto směru nevěříte nebo na podobné činnosti nemáte dostatek času, máme pro vás řešení.

Proces založení s.r.o. můžete využít ve formě služby, která je dostupná za velice přijatelný poplatek. V ten moment vám odpadne většina starostí a zbyde na vás jen několik základních rozhodnutí. A i ty můžete realizovat pod taktovkou zkušených odborníků, jež vám se všemi nezbytným úkony pomohou. Založení společnosti s oborem elektro můžete řešit svépomocí nebo na klíč.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *