Jak vyplnit daňové přiznání v roce 2019

Už je tu rok 2019, což pro podnikající subjekty a zaměstnance znamená jediné. Podat daňové příjmy za rok 2018, které podléhá patřičnému zdanění a příslušným odvodům. Pokud se do takové činnosti pustíte svépomocí, určitě ušetříte nějakou tu korunu za účetního. A po přečtení následujících řádků dokonce nebudete mít ani žádné obavy z toho, že byste něco podobného nezvládli. Nyní vám totiž přinášíme takový stručný návod na to, jak vyplnit daňové přiznání v roce 2019.

Hned na úvod by měla padnout jedna velice důležitá zmínka. Daňové přiznání je třeba odevzdat nejpozději do 31. března 2019. Na to rozhodně nezapomínejte, protože se tím vyvarujete jakýmkoliv dalším komplikacím a pokutám.

První strana daňového přiznání

Začít se má vždy zlehka, a to platí také pro první stranu daňového přiznání. Pokud začnete vyplňovat formulář odshora, určitě to bude nejprve doplnění příslušného finančního úřadu, pod který spadáte a na nějž možná ponesete papírovou podobu daňového přiznání. Zaslat jej mimochodem můžete i elektronicky.

Hned poté následuje identifikace vaší osoby a informace o tom, zda vyplňujete řádné daňové přiznání, jestli si ho vyplňujete sami nebo vám pomáhá daňový poradce. Po vyplnění vlastního jména a adresy se můžete přesunout na druhou stranu.

Druhá strana daňového přiznání

Nyní už přichází na přetřes doplnění všech příjmů. Je jedno zda máte hlavní úvazek a vedlejší činnost jako podnikatelé nebo jste plnohodnotnými živnostníky. Vyplnit musíte všechny nabyté příjmy z výdělečné činnosti, pronájmů apod.

Třetí strana daňového přiznání

Nyní přichází na přetřes doplnění daňových slev, na které máte nárok. Právě prostřednictvím těchto úlev si ponížíte celkový základ daně, což pro vás znamená jediné. Úspory. Do těchto řádků můžete vyplňovat slevu na manželku, invaliditu, děti a studenta. Příjemné je, že od základu daně si můžete odečíst také uhrazené úroky z hypotéčního úvěru, životní pojištění v odpovídající výši nebo i penzijní připojištění. Snažte se být v tomto směru důslední a na nic nezapomenout.

Free-Photos / Pixabay

Čtvrtá strana daňového přiznání

Na čtvrté straně víceméně jen podepíšete daňové přiznání vlastnoručním podpisem, a ještě uvedete výpis všech příloh, které je nutné doložit. To jsou ta potvrzení od zaměstnavatelů a od bank, pojišťoven a dalších institucí. Vždy předkládejte finančnímu úřadu originály.

Pokud k vyplnění daňového přiznání v roce 2019 použijete interaktivních formulářů, pak si můžete být jisti, že si práci ještě více usnadníte. Tyto formuláře za vás totiž provedou všechny příslušné výpočty a vy si tak ušetříte nejenom drahocenný čas, ale máte větší záruku toho, že jste se oproti manuálnímu přepočítání nikde nespletli.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *