Měli byste investovat do akcií společnosti Microsoft?

Nacházíme se v době, kdy je ekonomická situace poměrně nejistá a nestálá. Lidé tak stále více a více uvažují nad tím, jak nejlépe uložit a případně zhodnotit své úspory. Někteří investují do zlata, jiní do nemovitostí a ti, kteří se chtějí investici věnovat více, ukládají své finance do akcií. Jednou ze zajímavých možností jsou například akcie Microsoft.

Pokud jste IT nadšenci, tak vás pravděpodobně bude zajímat firma jako je například Microsoft. Microsoft akcie jsou samozřejmě určené pro každého, ne jen pro IT milovníky. Pokud se o akcie zajímáte a sledujete pravidelně, nebo alespoň občas jejich pohyb, uvidíte, že ačkoliv Microsoft zažil menší pokles, tak nyní opět stoupá. 

Velmi pozitivní je například to, že za posledních 17 let cena akcií Microsoft stoupá, což je z pohledu dlouhodobého investování velmi dobrá zpráva. Zde se můžete také podívat na graf. Akcie Microsoft graf ukazuje jejich pohyb za poslední dva roky.

 Jak je vidět z grafu, Microsoft patří mezi vhodné kandidáty pro vaše investice. 

K tomu, abyste mohli investovat do akcií, je nutné udělat několik zásadních kroků. Jedním z nich je mít dobré připojení k internetu, jelikož tam celý obchod probíhá. Burza akcie je online.  Druhým krokem je vyhledání vhodného brokera, který bude vašim obchodním partnerem. Na jeho výběru si dejte opravdu záležet. Další velmi zásadní krok je, rozhodnout se, jak vysoký kapitál chcete do akcií investovat. Při investování by pro vás neměla být zásadní akční cena akci, protože i to, za jakou cenu lze akcie koupit, ovlivňuje ziskový potenciál. 

Co se týká kapitálu, je vhodné investovat takovou částku, které vám v případě neúspěchu  nebude až to líto a neovlivní váš životní standard. Rozhodně tedy není dobré investovat vaše veškeré úspory. Ačkoliv budete mít brokera, který vám bude pomáhat, tak je dobré si nastudovat některé alespoň základní pojmy a strategie. Pomohou vám k tomu, abyste porozuměli trhu akcií. Porozumíte tak také analýzám a tomu, jak s nimi následně pracovat.

I v případě obchodu s akciemi je nutné se vyvarovat určitému chování. Nejprve jak již bylo zmíněno, nedoporučuje se investovat veškerý kapitál který vlastníte. Pokud už se rozhodnete investovat většinu, je dobré ji rozdělit do více odvětví. Ačkoliv je tedy Microsoft vhodná volba k nákupu akcií, tak je dobré být opatrný. Další zásadní je chování. Často při obchodování fungují emoce více než normálně. Nenechte se emocemi ovlivnit a vždy se rozhodujete o dalším kroku s ,,chladnou hlavou”. 

Investování do čehokoliv přináší vždy jistá rizika, se kterými je nutné počítat a mít je neustále na mysli. Proto nikdy není dobré investovat unáhleně, ale dát tomu dostatek času.  

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *