Nákup ready-made společnosti přináší řadu výhod

S pojmem ready-made společnost se setkal nejeden podnikatel. Pakliže nevíte, co tento výraz skutečně znamená, prozradíme vám to a zároveň s tím také to, proč je jejich nákup natolik výhodný. Pod uvedeným výrazem si představte již předzaloženou firmu. Takovou, která byla založena o mnoho týdnů, měsíců až let dříve a slouží k následnému prodeji.

Ready-made společnosti jsou velice často označovány cizojazyčným výrazem Shell Company, což by se dalo přeložit, jako tzv. skořápky. Rozhodnete-li se pořídit si ready-made firmu, pak vězte, že máte rozhodně na výběr.

  • Společnosti s ručením omezeným
  • Akciové společnosti
  • Evropské společnosti

Jejich prodejem se zabývá spousta profesionálních subjektů. A někteří vám v rámci této činnosti mohou nabídnout dokonce nadstandardní servis.

Proč volit právě ready-made společnosti?

Jako malou nápovědu do začátku vám sdělíme následující. Ready-made společnost je už založenou firmou, která má své sídlo, je zapsána v obchodním rejstříku, má identifikační číslo a kompletně splacený kapitál. Ano, jak můžete správně tušit, všechny potřebné administrativní náležitosti jsou kompletně vyřízené. Takže při nákupu takové společnosti jednoduše ušetříte hlavně čas. Proč zakládat novou firmu několik dnů, když vše vyřeší ready-made během pár hodin?

Řada ready-made společností může být založena před měsíci až léty. I přesto mají samozřejmě naprosto čistou historii, takže se k nim nevážou žádné závazky a podobné neduhy. Tento fakt ale přispívá ke zcela jiné věci. Pokud s takovou firmou půjdete žádat do banky o úvěr, může být v dobrém slova smyslu přihlíženo k „životnosti“ vašeho podnikatelského subjektu. I to lze označit za nepochybně kladnou vlastnost.

MagicDesk / Pixabay

Třetí zásadní výhodou je splacený kapitál. Ano, ani s takovými záležitostmi se nemusíte jakkoliv zdlouhavě zabývat. Ready-made firmu lze po přepsání na vaše jméno a dořešení několika málo záležitostí v podstatě okamžitě používat. Ihned se můžete věnovat svému businessu a navázat lukrativní spolupráce s obchodními partnery.

Volte ready-made od profesionálů a vyhnete se zbytečné administrativě

Jestliže nepatříte mezi vyznavače úřední byrokracie, pak je ready-made společnost ideální volbou právě pro vás. To však platí pouze v případě, že se obrátíte na skutečné odborníky, respektive na profesionální prodejce těchto firem. Ty vám ušetří hlavně přemíru administrativní práce. Tím se vyhnete nepříjemnému papírování, obcházení nejrůznějších institucí a jednání s nevrlými úředníky.

Ready-made společnosti jsou bezpochyby něčím, co má svůj význam pro nepřeberné množství zákazníků. A pokud máte možnost volby i z bohatých variant názvů již zaregistrovaných firem, není pravděpodobně o čem přemýšlet.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *