Nepravdivé mýty o podnikatelích

Živnostníci a zaměstnanci představují dvě skupiny lidí s odlišnou výdělečnou činností. A právě mezi běžnými pracovníky firem vznikají nejrůznější fámy o podnikatelích. Úmyslně používáme výraz „fámy“, protože mnohdy jde o neověřené domněnky, výmysly a nepravdy, které mohou stát například za odrazením spousty lidí o samostatné výdělečné činnosti.

Možná proto je nejvyšší čas, uvést smyšlené a mnohdy značně upravené výklady na tu správnou míru.

Všechno už bylo vymyšleno. Není s čím uspět

První mylná domněnka se týká oboru podnikání. Ano, je pravdou, že dnes jsou na trhu všechny segmenty až nadmíru zaplněny a prezentovány stovkami služeb libovolných podnikatelů. To však neznamená, že právě váš nápad neuspěje. Vždyť požadavky zákazníků jsou různé, a navíc hodně subjektů každý den zaniká a vzniká. Tento koloběh zkrátka nelze zastavit, tak proč nenaskočit do rozjetého vkladu a nezkusit štěstí?

Bez kapitálu nerozjedete podnikání

Ano, bez peněz se každý business rozvijí velice špatně, není to však nemožné, mimo to je spousta možností, jak se k financím dostat. Na počátku každého podnikání stačí disponovat jistou mírou skromnosti. Vydělané peníze vrátíte zpět do podnikání a uvidíte, že kapitál bude na světě, co nevidět. Důležitá je trpělivost. Za druhé jsou na trhu půjčky a úvěry určené právě pro podnikatele, jejichž splátkové podmínky jsou přijatelné. I to je jedna z možností, jak financovat svůj start up.

Získání živnostenského oprávnění je administračně náročné

Někomu může přijít složité i vyplnění jednoduchého formuláře. Jenže, pak je těžké posuzovat to, zda je vyřízení živnosti složité, protože není. Chcete-li být osobou výdělečně činnou, stačí vám k tomu jediný formulář a poplatek 1 000 Kč. Vše ostatní za vás na živnostenském úřadě zajistí automaticky. A pokud jde o zakládání společností, na tu existují přece zkušené firmy zabývající se touto činností. Takže ani při požadavku na společnost s ručením omezeným a akciovou společnost nepotřebujete dostatek znalostí z oboru.

Podnikání musíte mít v těle, jinak to nejde

Jeden z posledních a možná i nejabsurdnějších mýtů o podnikání. Ano, je pravdou, že někteří jedinci mají schopnosti rozjet svůj business dříve a patří mezi schopnější. Vše je to ale o praxi, zdokonalování sama sebe, kontaktech, znalostech a zkušenostech. To všechno může získat každý člověk, který to s podnikáním myslí opravdu vážně. I když bude zprvu začínat, jako řadový zaměstnanec.

Proto nepodléhejte nepravdám o podnikatelích a pomyslným strašákům, jež by vás odrazovaly od kroku stát se osobou výdělečně činnou.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: nenetus).

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *