Rozdíly mezi fyzickou kanceláří, sdílenou kanceláří a virtuální kanceláří

Pojem kancelář může v oblasti podnikání nabývat nejrůznějších významů. Představovat si pod ní nemusíte jen vlastní místnost s pracovním stolem a kancelářským křeslem, kde vykonáváte každodenní úkony. Narazit můžete na tři podoby tohoto výrazu, přičemž každý z nich prezentujte něco trochu odlišného.

  • Fyzická kancelář
  • Sdílená kancelář
  • Virtuální kancelář

Fyzická kancelář

Nejčastěji jde o pronájem skutečných prostor, v nichž sídlíte. Vaše pracovní zázemí v libovolném z komerčních objektů vyhrazené pouze pro vás samotné. Ve prospěch fyzické kanceláře hovoří bezpochyby dostatek klidu a soukromí na práci. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že náklady na fyzickou kancelář bude značné. Natož, pokud byste sídlili ve velkém městě na lukrativní adrese.

Sdílená kancelář

Z pohledu finančních nákladů vychází daleko lépe sdílená kancelář. A je to z jednoho prostého důvodu, který naznačuje ono pojmenování. „Sdílená“ znamená, že si pronajímáte místo v obrovské kanceláři či prostorách, jež s vámi sdílí ještě další lidé. A obvykle to nemusí být vaši zaměstnanci či partneři. V takových místnostech se často setkávají lidé z odlišných oborů nemající nic společného.

Sdílená kancelář je mnohdy nazývána, jako coworking a stává se boomem posledních let. Nejenom, že si kancelář můžete pronajmout jen na určitou dobu a přijdete pracovat v podstatě kdykoliv, ale ušetříte díky tomu spoustu finančních prostředků.

bstad / Pixabay

Virtuální kancelář

Název této služby také mnohé prozrazuje. Virtuální kancelář je často nazývána, jako virtuální sídlo firmy. Jde o pronájem „virtuální“ kanceláře neboli adresy na reprezentativním místě, třeba i v samotném centru hlavní metropole.

Vy jako pronajímatelé tento prostor neobýváte, pouze zde máte hlášené místo podnikání. Novodobé virtuální kanceláře se však v dnešní době tváří, jako ty plnohodnotné. Jsou spojeny například s profesionální recepcí, přeposílám korespondence, přesměrováním hovorů a ostatními administrativními činnostmi. Velkou výhodou virtuální kanceláře je fakt, že v případě potřeby jednání se zákazníkem nebo úřady si můžete plnohodnotně vybavenou kancelář za mírný poplatek pronajmout.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *