EET ještě neřeklo dost

Elektronická evidence tržeb neboli EET. To je v poslední době celkem nesmrtelné téma, které se s blížícím rokem 2018 dostává opět do popředí zájmu a diskuzí. Tento způsob evidence tržeb funguje v České republice od roku 2016 a zahrnuje především platby přijímané v hotovosti. Právě o nich je státní správa prostřednictvím technologie EET informována.

Jen pro připomenutí zmíníme, že elektronická evidence tržeb byla již na svém prvopočátku rozdělena do několika fází. Dvě z nich jsou již úspěšně za námi.

  • 1. fáze platná od 1. 12. 2016 týkající se ubytovacích a stravovacích zařízení
  • 2. fáze platná od 1. 3. 2017 týkající se maloobchodu a velkoobchodu

O těchto etapách nyní nemá smysl hovořit. My se v následujících kapitolách zaměříme spíše na to, co náš ještě čeká ve dvou zbývajících fázích. Potažmo, jaké podnikatelské činnosti jimi jsou zasaženy a komu vzniká povinnost EET.

3. fáze od 1. března 2018

Jaro příštího roku postihne z pohledu elektronické evidence tržeb ostatní činnosti, které nejsou v 1., 2. a 4. fázi zahrnuty. Týká se to především stravování a pohostinství, rostlinné a živočišné výroby, myslivosti a souvisejících činností, výroby potravinářských výrobků, pozemní a potrubní dopravy, právní a účetnické činnosti, veterinární činnosti a zdravotní péče.

bladerunner1968 / Pixabay

4. fáze od 1. června 2018

Jenom o tři měsíce později přijde na přetřes poslední etapa elektronické evidence tržeb zahrnující hlavně vybraná řemesla a výrobní činnosti. V tomto případě půjde o výrobu textilií, výrobu oděvů, výrobu usní a souvisejících výrobků, zpracování dřeva, výrobu dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku, výrobu papíru a výrobků z papíru, výrobu mýdel a detergentů, čisticích a lešticích prostředků, parfémů a toaletních přípravků, výrobu pryžových a plastových výrobků, výrobu ostatních nekovových minerálních výrobků, výrobu kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení, výrobu nábytku, ostatní zpracovatelský průmysl, opravy a instalace strojů a zařízení, specializované stavební činnosti, opravy počítačů a výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost a poskytování ostatních osobních služeb.

Připravte se na EET s předstihem

Jak sami můžete správně tušit, čas je neúprosný a povinnost EET jednou dolehne také na vás. Proto neotálejte a pořiďte si to správné řešení zavčasu. K dispozici je řada variant, od speciálních dotykových pokladen, přes mobilní terminály s tiskárnou až po softwarové produkty aplikovatelné na stávajícím hardwaru.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *