Z čeho a proč mají podnikatelé strach

O podnikání si každý myslí to své. Někdo jej protěžuje před zaměstnáním a někdo zase činí naprostý opak. Je však pravdou, že lidé prahnoucí po finančním osamostatnění velice často bojují s jistými aspekty. Mají strach z věcí, o kterých se vypráví nejrůznější pověry a jsou tak trochu pomyslným strašákem pro začínající podnikatele. Je tomu ale doopravdy tak? Nejde jen na nafouknuté bubliny, jež mnohdy zrazují potenciální nadšené živnostníky? Z čeho a proč mají podnikatelé strach?

Pojďme se společně zaměřit na tři hlavní věci, z nichž mají podnikatelé obavy.

  • Originální nápad
  • Přemíra administrativy
  • Finance

V čem vlastně začít podnikat?

Spousta lidí se domnívá, že novodobý trh je doslova zahlcen a pokud nepřijdou s něčím alespoň trochu originálním a unikátním, jednoduše se neprosadí. Tato myšlenka má samozřejmě svou pravdivou část. Na trhu je skutečně velká konkurence, to však neznamená, že nemůžete začít podnikat s něčím jednoduchým a nenáročným.

Stačí, pokud si zmapujete podnikatele v daném oboru ve své blízkosti, vsadíte na nenáročnost a můžete se pustit do businessu. Věřte, že dnes nemusíte být doslova Einsteinem, abyste něco prodali nebo dokázali vyrobit. I běžné obyčejné věci jsou lákadlem a touhou mnohých zákazníků.

Proto se neobávejte myšlenky, že nedisponujete ničím světoborným, abyste mohli začít podnikat.

Velká administrativa se založením společnosti

Další pomyslný strašák se skrývá v papírování a neznalosti tohoto oboru. Pokud se chcete stát živnostníkem s vlastní firmou, asi tušíte, že proces vyběhání některých dokumentů bude trochu náročnější. Ano, je tomu opravdu tak. Uvědomit byste si však měli, že tohle nesmí být vaší překážkou. Na internetu existuje přemíra návodů co všechno zařídit, abyste mohli plnohodnotně rozjet svůj business.

A pokud na to opravdu nemáte čas, pak není nic jednoduššího, než využít služeb týkajících se založení firmy na klíč. Ať už jde o společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost.

freephotocc / Pixabay

Peněžní kapitál do začátku

Třetí pomyslnou překážkou a postrachem jsou finance. Ty jsou možná tím největší strašákem vůbec. Začínající podnikatelé se bojí, že nemají dostatek úspor pro rozjezd svého plánovaného podnikání. Pokud tomu tak je, nezoufejte. Existují přece podnikatelské úvěry a hlavně, v začátku jakéhokoliv business nelpěte na tom nejlepším, co pro svoji práci potřebujete. Mnohdy vám stačí jen základní vybavení, ojetý dopravní prostředek a podobné věci.

Teprve až s přísunem prvních zakázek a odpovídajícím výdělkem obměňujte, modernizujte a nakupujte. Pokud byste se vždy nechali odradit penězi, pravděpodobně nikdy nebudete schopni začít podnikat. Stačí si vytvořit alespoň základní business plán, rozpočet, jasně daná pravidla a pak nezbývá, než se do toho pustit.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *