Chystáte se založit vlastní e-shop? Jaké řešení je pro vás nejvhodnější?

Události několika posledních let dokázaly utvořit zlatý důl pro majitele e-shopů. Tento trend s námi již zůstane, protože si zákazníci zvykli na komfort nakupování online. Pokud tedy přemýšlíte o vlastním e-shopu, rozhodně je nejlepší chvíle se do toho pustit. Jak ale začít?

Založení vlastního obchodu nemusí být věda

Než se vrhnete do světa online podnikání, věřte, že úspěch jen tak magicky nespadne z nebe. Pokud chcete zprovoznit úspěšný a výdělečný online obchod, rozhodně se nesmíte bát práce. Na druhou stranu, až vám začne vaše píle pěkně vynášet, budete za své předchozí kroky velmi vděční.

Jak založit e-shop? V podstatě existují tři hlavní možnosti, přičemž každá z nich má své výhody i nevýhody. První možností jsou open source platformy, jejichž základní provoz je sice úplně zdarma, ale je potřeba si celý systém od základů naprogramovat. Drtivá většina z vás asi nemá programovací schopnosti, tudíž byste se museli obrátit na profesionála. Ve výsledku vás založení obchodu na této platformě „zdarma“ bude stát pořádný balík peněz, než jej zprovozníte se vším všudy. Nemluvíme o celkové složitosti a době potřebné k rozjezdu.

E-shop na míru je vhodný jen pro největší hráče na trhu

Druhou možností je tvorba e-shopu na míru přímo od programátora. Tato možnost je skvělým řešením pro největší a nejziskovější obchody na trhu. Díky tomu si budete moci do detailu nechat nastavit naprosto každou oblast vašich stránek, což je velmi výhodné pro náročné jedničky v oblasti online podnikání. E-shop na míru stojí od vyšších statisíců až po několik milionů korun. Pro začátečníky je zmíněná volba naprosto nevhodná.

Nejlepší řešení pro začínající podnikatele

Třetí a nejvýhodnější možností pro začátečníky je pronájem e-shopu na již zavedené platformě. Toto řešení skýtá zdaleka nejlepší poměr ceny a výkonu pro drtivou většinu online obchodů na trhu. Za malý měsíční poplatek si v podstatě pronajmete celý systém s velkým množstvím již přednastavených možností. Velkou výhodou těchto platforem je jejich jednoduché a intuitivní, přesto funkční nastavení.

Jednou z velmi kvalitních platforem pro váš nový obchod je Upgates. Tento systém je oblíbený především díky velké volnosti, která poslouží k jednoduchému a individuálnímu nastavení každého obchodu. Zároveň za vás vyřeší veškerá potřebná napojení a dostane se vám rychlé a kvalitní zákaznické podpory kdykoliv, kdy si s něčím nebudete vědět rady.

Pokud sháníte ideální řešení pro svůj nový e-shop, vyzkoušejte si třicetidenní testovací verzi zdarma. Během tohoto času se můžete nezávazně seznámit se všemi funkcemi, postavit si svůj e-shop a začít ho používat. Vyzkoušejte zmíněnou platformu a sami se snadno přesvědčíte o jejích výhodách.

5/5 - (1 vote)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *