Co si ohlídat v případě pronájmu obchodních prostor

Nebytové prostory jsou nedílnou součástí mnohých podnikatelských záměrů. Spousta živnostníků potřebuje k provozu své činnosti místo, kde bude provádět výrobu daného produktu, místo, kde budou sedět samotní zaměstnanci nebo místo pro uskladnění nejrůznějšího zboží.

Jestliže právě stojíte před volbou vhodných nebytových prostor, přinášíme vám několik praktických rad, jež se vám v tomto směru mohou hodit.

Začněte dopravní dostupností

Vaším odrazovým můstkem by se měla stát dopravní dostupnost k nebytovým prostorám, respektive to, jak se lze na dané místo určení dopravit. Důležité je to především z pohledu přístupnosti nákladních vozů, s nimiž budete svůj sklad zásobovat. Tato lokalita by měla být snadno dohledatelná pro všechny vaše dodavatele, odběratele, zákazníky a obchodní partnery.

Jestliže počítáte s uskladněním většího množství zboží, lpěte v závislosti na charakteru takového sortimentu i na to, zda prostory disponují například skládací rampou. Ve všech případech je lepší, aby k vámi vyhlédnutému komerčnímu objektu vedla pevná asfaltovaná cesta nežli polní cestička. Ta sice bude sjízdná v létě, ale v zimě nebo za deštivého počasí to může být horší.

Co plánujete do budoucna?

Cílem každého podnikatele by mělo být to, aby docházelo k neustálému rozrůstání jeho společnosti. Pakliže máte dobře nastavený business plán a živnost vám jde pěkně od ruky, mohou vyvstat požadavky na rozšíření komerčních prostor. I o takové možnosti raději zavčasu přemýšlejte a nepodceňujte ji.

Poohlížejte se po nebytových prostorách, které lze v budoucnu buď přikoupit nebo rozšířit. Popřípadě bude místo na vybudování další haly a podobně. Vaše myšlenky by rozhodně neměly tíhnout k aktuálnímu stavu a požadavkům. Vždy se nechávejte zadní vrátka do budoucna.

Nepodceňujte sociální zázemí

V neposlední řadě myslete i na to, k čemu vlastně tyto prostory budete primárně využívat. Pokud půjde jen o skladovací halu, kde se dlouhodobě nebudete zdržovat vy ani vaši zaměstnanci, pravděpodobně nemusíte cokoliv řešit. Jestliže však plánujete do nebytových prostor například přenést sídlo své společnost nebo se tam dokonce přestěhovat se svými zaměstnanci, rozhodně takovou variantu berte v potaz. Myslete hlavně na dostatečně sociální zázemí, ať už jde o toaletu, sprchu, kuchyňku a podobné věci.

MichaelGaida / Pixabay

S administrativou si nechte poradit

Jestliže nejste zběhlí v realitním trhu, nechte si s hledáním vhodného místo pro vaše podnikání poradit. Oslovte realitní specialisty zabývající se právě nebytovými prostory a jejich hledáním. Tito odborníci vám mimo jiné vyhotoví příslušné smlouvy spjaté s nákupem nebo pronájmem komerčních objektů. Vy pak budete mít jistotu, že nenaletíte žádnému pochybnému prodejci, protože nemovitosti a vše kolem bude prověřeno do nejmenšího detailu.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *