Srovnání založení s.r.o. vs. ready-made společnost

Společnost s ručením omezeným, to je cíl mnoha podnikajících jedinců. Takové s.r.o. vám totiž dává daleko více možností nežli role klasické osoby samostatně výdělečně činné. Máte přístup k více zakázkám, působíte lepším dojmem na klienty a podobně. Pokud se tedy rozhodnete proto, změnit svůj statut živnostníka a přetvořit jej na společnost s ručením omezeným, nabízí se vám dvě varianty řešení. A právě jim se budeme v tomto článku věnovat podrobněji a provedeme vás jejich srovnáním.

  • Založení společnosti s ručením omezeným
  • Nákup ready-made společnosti

Výhody a nevýhody založení s.r.o.

Nejprve se pojďme věnovat klasickému založení společnosti s ručením omezeným. V potaz berme fakt, že si vážíte svého drahocenného času, a proto vsadíte na službu založení s.r.o. na klíč. To znamená, že všechnu náročnou administrativu za vás vyběhá pověřený pracovník vámi zvolené firmy zabývající se touto činností. V takovém okamžiku budete šetřit především svůj drahocenný čas a můžete se věnovat zcela jiným aktivitám.

K nesporným výhodám založení společnosti s ručením omezeným patří fakt, že získáte zcela novou firmu, jež bude do nejmenšího detailu odpovídat vašim požadavkům. Ve spolupráci se specialisty na zakládání s.r.o. se zároveň vyhnete nutnosti zpracovávat jakékoliv složité dokumenty, navštěvovat úřady a přihlašovat se na potřebných místech. Díky s.r.o. na klíč v podstatě nemusíte znát legislativu spjatou s touto oblastí.

Ke kladům patří i fakt, že společnost s ručením omezeným vám může být založena za relativně malý poplatek, který svou velikostí určitě předčí náklady na nákup ready-made společnosti.

mohamed_hassan / Pixabay

Počítat však musíte pravděpodobně s jediným negativem, jímž je delší časová prodleva, než dojde k vyřízení všech důležitých dokumentů.

  • Standardní založení s.r.o. do 10 dnů
  • Expresní založení s.r.o. do 5 dnů

Výhody a nevýhody ready-made společnosti

Pokud chcete mít vlastní společnost s ručením omezeným, nabízí se vám ještě druhé řešení. A tím je nákup hotové ready-made společnosti. Pod tímto pojmem si představte firmu, která už nějakou dobu existuje, avšak nemá žádnou obchodní historii.

Ve prospěch ready-made společnosti hovoří to, že ji získáte podstatně rychleji nežli při kompletním založení s.r.o. Je to otázka několika hodin, než může být vyřízeno vše potřebné a vy se stáváte právoplatným majitelem firmy, jíž můžete začít okamžitě využívat. Spolehnout se můžete také na to, že ready-made společnost bude mít plně splacený základní kapitál.

Největší nevýhodou u tohoto typu pořízení společnosti s ručením omezeným je fakt, že ji nakoupíte u špatného poskytovatele. Ten vám totiž může prodat firmu s nevalnou historií a dluhy. To lze ale eliminovat tím, že před nákupem ready-made společnosti provedete její podrobnější lustraci.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *