Operativní leasing se podnikatelům vyplatí

Způsobů, jak rozšířit firemní flotilu, je několik a k jedněm z těch oblíbených v poslední době patří operativní leasing. Zájem o něj mají jednotlivci, ale právě i podnikatelé a větší firmy. Pro ně je totiž výhodný rovnou z několika důvodů. Znáte je, nebo se chcete poučit?

Abychom si nepletli pojmy, pojďme si na začátek vysvětlit, co to vlastně operativní leasing je. Možná pojem „leasing“ znáte spíš ve formě toho klasického, finančního. Ten je postavený na principu, že místo bance nebo nebankovní společnosti splácíte leasingové firmě, a až zaplatíte celou částku i s úroky, auto teprve přejde do vašeho vlastnictví. Operativní leasing ovšem funguje jinak.

O auto se nestaráte, nikdy nebude vaše

Operativní leasing by se dal přirovnat k dlouhodobému pronájmu. Vozidlo jen užíváte a nic neřešíte. Nečekáte na chvíli, kdy splatíte celou částku, protože k tomu nikdy nedojde. Smlouva se uzavře na rok, dva či tři podle domluvy, a až skončí, leasingová společnost si jej vezme zpátky. Je jen její problém, co s ním dál udělá, vám nabídne novou smlouvu s jiným novým vozem. Někdy je případně možné starý vůz za zůstatkovou cenu odkoupit. Ale proč byste to dělali? Operativní leasing je výhodný.

Všechno máte bez starostí

Tohle je asi první a nejdůležitější důvod, proč si jej lidé tak zamilovali. V dnešním uspěchaném světě chce každý jezdit, ovšem nikdo nemá čas se o auto starat, kontrolovat jeho technický stav, přezouvat pneumatiky, řešit pojištění atd. V případě operativního leasingu nic takového neřešíte, všechno za vás vyřídí leasingová společnost. Čím vyšší tarif si objednáte, tím víc toho pochopitelně obstará.

Splátky si dáte do nákladů

Podnikatelé mohou jásat. Měsíční splátky za leasing si totiž mohou dávat do nákladů. Je potřeba k tomu dodávat ještě něco dalšího?

Vyberete si vůz podle aktuální finanční situace

Jelikož se smlouva uzavírá vždy na pár let, můžete si v začátcích podnikání vzít vůz nižší třídy, a pak až něco vyděláte, přesedlat na lepší. Nebo naopak. Kdo ví, co bude za tři roky, že? Operativní leasing je flexibilní.

Získáte reprezentativní auto

Mohli byste si teď dovolit pořídit auto za milion? Nepotřebujete šetřit, abyste si pořídili reprezentativní firemní vůz. Objednejte si třeba operativní leasing Audi, s touto značkou jistě ohromíte potenciální zákazníky i obchodní partnery. A ceny? Nejsou až tak zlé. Například u Driveto seženete některé modely tohoto výrobce i pod deset tisíc korun měsíčně. Operativní leasing Audi Q7 s parkovací kamerou, elektronickým imobilizérem, Audi pre sence city, informačním systémem, vysouvacím displejem, sportovním volantem a hromadou další skvělé výbavy pak vyjde na 25 000 korun měsíčně. Nebo byste raději BMW? Výběr je obrovský, tak toho využijte a jezděte bez starostí v reprezentativním voze.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *