Proč se živit podnikáním?

Každý z nás má nějakou zálibu. A pokud jsme dostatečně talentovaní nebo zruční, může se nám podařit, že se i touto zálibou nebo koníčkem začneme živit. Ale konkurence se může zdát často neúprosná a podmínky pro podnikání složité. Proč se vůbec pouštět do podnikání?

Jednou z výhod podnikání je skutečnost, že podnikatel je pán svého času. Sám si určuje, kdy začíná pracovní doba a kdy končí. Sám si také stanovuje dovolenou a přizpůsobuje práci svým potřebám. Právě časovou nezávislost podnikatelé často uvádějí jako jeden z důvodů, proč začali podnikat a proč je jejich činnost baví. 

Dalším důvodem je finanční ohodnocení. U regulérního zaměstnance ve firmě je nutný kariérní postup, který je zdlouhavý a ne vždy zaručuje dobré finanční ohodnocení. Naopak v podnikání se může dobrý podnikatelský záměr projevit už za krátkou dobu. Záleží na podnikateli kolik času a úsilí bude podnikání věnovat, to se pak projeví i na finančních výdělcích.

Možnost naučit se nové věci v práci je také jeden z důvodů, který lidi motivuje k založení vlastního podnikání. Podnikatel se učí rozhodovat se sám za sebe, věřit svému instinktu, protože nikdo jiný nezná jeho vizi lépe než on sám. Podnikání se pojí s představivostí a možná trochu i s odvahou. Podnikatelé jsou ti, kteří mění svět. Sledují myšlenky, které jiní považují za nemožné a uskutečňují je od nápadu až k úspěšné realizaci. Poté mohou být na sebe a na svoje výsledky hrdí.

 

A v neposlední řadě tu může být touha předat něco dobrého svým dětem, takové podnikání, ve kterém budou moci úspěšně pokračovat. Nemusí se jednat o podnikání např. s mezinárodním přesahem, stačí dobře fungující podnik, který ocení zákazníci i v budoucnu.

Pustit se do podnikání vyžaduje obětavost, odpovědnost, disciplínu, vizi a tah na branku. Pak se s velkou pravděpodobností vydaří. 

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *