Proč je e-shop nejlepší cestou k zajištění online výdělků?

Zkoušeli jste někdy do internetového vyhledávače zadat dotaz, jak si jednoduše obstarat peníze? Jestli na googlu zadáváte dotazy typu: jak vydělat online, nejspíše na vás vyhledávač okamžitě vyplivne nálož zaručených tipů, jak se z vás prakticky přes noc stanou v podstatě milionáři. Někdo tomu možná věří a do nejrůznějších pochybných her s důvěřivostí lidí naskočí.

O poznání rozumnější cestou je však přiznat si, že pojmy vydělat peníze a jednoduše nejsou v reálném světě moc často spojeny přímou linkou. Naopak. Proto nás při posuzování možností výdělku na internetu často nenapadne možnost, která je sice o něco pracnější, avšak může přinést doslova velkolepé výsledky. Bez práce se to ale neobejde.

Řeč je o založení e-shopu. Díky dnes dostupným nástrojům zvládne založení a nastavení vlastního internetového obchodu doslova každý. Jak na to?

V prvé řadě je potřeba dobře si promyslet, co vlastně chceme prodávat. Jde o nesmírně důležité rozhodnutí, bez kterého další kroky nejsou možné. Můžete se například zamyslet nad možností přeprodávat zboží od dodavatele nebo jej dovážet ze zahraničí. Prakticky vždy ale bude lepší volbou pustit se do prodeje něčeho skutečně originálního. Podobné výrobky jsou dnes nesmírně žádané. Třeba ruční práce se obzvláště cení. Pak vás čeká výběr správné domény e-shopu. Také tomuto kroku je potřeba věnovat větší pozornost.

A jak si založit samotný e-shop? Možností existuje několik. Některé jsou zdarma, jiné vyjdou na miliony korun. Na rovinu je potřeba si říci, že ani jedno této dvojice krajních řešení není pro začínající e-shop ideální. Webový obchod na míru za miliony samozřejmě pro začátek nepotřebujete. Mohlo by se tedy zdát, že lepším řešením bude e-shop zdarma. Nic to přece nestojí. To je pravda pouze z části. Pokud vám někdo nabízí založení internetového obchodu zdarma, prakticky vždy to bude mít nějaký háček.

Podobná řešení totiž nabízí buď velmi omezené možnosti, jako například nízký limit počtu produktů, takže můžete prodávat jen doslova pár věcí. Jakékoliv další funkce jsou pak za příplatky. Stejné je to i v případě různých open-source řešení. Ty si stáhnete zdarma. Pak je ale potřeba je zvládnout nakódovat. Když toto umění neovládáte, stejně se nevyhnete nasmlouvání programátora, který levný rozhodně nebude. Pokročilejší funkcionality se zde taktéž dokupují.

Naštěstí ale existuje alternativa, která je cenově dostupná, avšak vám nabídne vše, co k pohodlné správě e-shopu potřebujete. Řeč je o pronájmu e-shopu. U UPgates si svůj první online obchod můžete založit na prvních 30 dní zdarma. Následný provoz stojí už od 450 korun měsíčně. Za tuto cenu získáte nepřeberné množství funkcí a možností, které vám usnadní start a nebudou vás brzdit v růstu. To je doba dost dlouhá k tomu, abyste se s řešením seznámili. A kdo ví, třeba vás neustále rostoucí segment e-commerce chytne a stane se z vás úspěšný e-shoper.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *