Elektronická evidence tržeb doslova uchvátila naši zemi a začíná svou povinností pokrývat další a další segmenty podnikání. Není se proto čemu divit, že poptávka po EET řešeních je v současnosti více, než zřejmá. Jednu skupinu představují velké společnosti a rozsáhlá restaurační a pohostinská zařízení dávající přednost propracovaným a zároveň i velice nákladným systémům.
Na druhou stranu jsou tu také drobní živnostníci, jimž bohaté funkce EET pokladen nepřináší nic přínosného a tak chtějí pouze splnit svoji zákonnou povinnost. A právě pro tuto skupinu podnikatelů je určen tento článek. Seznámíme vás v něm s dostupnými EET systémy, které z pohledu pořízení nepředstavují tak výraznou investici.
Levná EET řešení
Pokud se dnes rozhlédnete po trhu s EET pokladnami, pak zjistíte, že tuto příležitost využila velká spousta dodavatelů. A to nejenom těch zaměřených primárně na tento segment, ale i mnohých dalších, přidružených.
Jsou to například mobilní operátoři, banky a pokladní systémy menšího rázu, včetně nenáročných aplikací do chytrých telefonů.
- O2 – EET od známého mobilního operátora, jež vám za jednorázovou cenu cca 6 000 Kč poskytne tablet, terminál a tiskárnu. Nechybí samozřejmě ani internetové připojení.
- Komerční banka – Platební terminál od bankovní společnosti umožňující tisk. Vybírat si můžete ze dvou variant. Buď zaplatíte jednorázově cca 6 000 Kč, nebo bude průběžně platit 242 Kč za měsíc, což je zajímavé především pro ty, kdo často přijímají platby kartou.
- Rychlapokladna.cz – Speciální pokladní systém obsahují hardware i software. Jednorázové pořízení stojí cca 10 000 Kč a je spojeno s bezplatným servisem hardwaru.
- Teeta – Aplikace určená pro mobilní telefony, která je spjata s nulovým jednorázovým poplatkem. Platit budete pouze 99 Kč měsíčně za využívání takového systému. Ten je mimo jiné dostupný také na počítači.
EET není o velkých výdajích
Výše uvedený seznam čtyř rozlišných EET podkladních systémů je důkazem toho, že každý podnikatel si může vybrat, do jak nákladné platformy chce investovat. Dnes máte na výběr, zda „pouze“ splníte zákonnou povinnost a budete vydávat ty správné účtenky a odesílat provedené platby na příslušná místa nebo jestli od takového řešení budete očekávat více a připlatíte si.
EET lze v dnešní době realizovat jednoduchým způsobem, a jak sami můžete vidět, nepotřebujete k tomu pořizovat ani novou techniku. Všechny tyto systémy a zařízení jsou navíc zabezpečena tak, že si nebudete lámat hlavu ani s výpadkem internetu. Provedené platby jsou dodatečně odesílány, popřípadě lze zvolit zjednodušený režim, kdy platby vkládáte ručně jednou za pět dnů.
Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Craftyjoe).