Jak se podniká na cestách

Digitální nomádství je životním stylem. Možná se nyní ptáte, jak takový pojem vlastně souvisí s podnikáním a co si pod ním představit a jak se podniká na cestách? Na to vám mile rádi odpovíme. Výrazem digitální nomád je označován člověk, který dokonale spojil cestování s businessem. Tedy takový cestovatel/podnikatel, jímž se mimochodem může stát kdokoliv z vás.

Být digitálním nomádem samozřejmě vyžaduje určité věci, jež k tomuto životnímu stylu jednoduše patří.

Láska k cestování

Slovo „nomád“ je celkem jasně vypovídající. Pod jeho významem si můžete vybavit kočovníky, cestovatele, potulné obchodníky a jim podobné. Předpokladem toho, že se stanete digitálním nomádem je tedy fakt, že milujete cestování. Rádi poznáváte nové světadíly, země a vybrané destinace. Často se pohybujete z místa na místo a užíváte si životní volnosti.

Otázkou však zůstává, kde na takové dobrodružství a životní styl vezmete dostatek finančních prostředků? A právě v tomto směru přichází na přetřes ono zmiňované podnikání.

V čem podniká digitální nomád?

Nyní je třeba klást důležitost druhému uvedenému slovu, kterým je „digitální“. V této oblasti musíte umět podnikat. Vzhledem k tomu, že budete neustále na cestách, vaším jediným výdělečným prostředkem tak bude notebook a připojení k internetu. Při práci se stanete svými vlastními pány a budete vydělávat peníze dle aktuální potřeby.

Digitální nomádi se povětšinou pohybují ve vybraných oblastech, kde mohou nalézt patřičné uplatnění a zároveň si budou schopni vydělat odkudkoliv a kdykoliv. Níže uvádíme několik hlavních oblastí zájmu digitálního nomádství.

  • Psaní textů
  • Programování
  • Fotografování
  • Grafické práce
  • Online marketing
  • Překládání

Novodobí digitální nomádi dokonce umí spojit více profesí dohromady, což jim přináší jistější a vyšší zdroj příjmu.

ioa8320 / Pixabay

Dodržujte pravidla digitálního nomádství

Jestliže chcete podnikat jako digitální nomád, měli byste si uvědomit hned několik faktorů. Vaše osobní věci se smrsknou do jediného kufru nebo omezeného množství bagáže, s nímž budete cestovat po světě. Důležitou pomůckou bude pouze notebook a důkladné zálohování dat. Nastavit si musíte i určitý pracovní režim, abyste nepodlehli nekonečnému chtíči nového poznávání, ale část dne věnovali také práci a vydělávání peněz.

Myslet musíte i na to, abyste si předem zařídili všechny potřebné dokumenty pro dlouhodobé cestování, naučili se řešit pracovní problémy na dálku, ideálně bez telefonu a obstarali si potřebné připojení k internetu. Pak máte šanci stát se digitálním nomádem. Je ale pravdou, že tento životní styl spojený s podnikáním může být do jisté míry náročný a nemusí vyhovovat každému. Pakliže se v něm však najdete, není nic krásnějšího než cestovat a vydělávat peníze odkudkoliv.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *