Jak si vybrat vhodný podnikatelský účet?

Podnikání je činností, při které byste měli za svoji dobře odvedenou práci dostat zaplaceno. A právě jednou z možností příjmu finanční sumy je bezhotovostní převod od zákazníka na váš bankovní účet. Proto řada bankovních domů nabízí ve svém produktovém portfoliu také podnikatelské účty. Tento článek se stane vaší praktickou pomůckou při jejich výběru.

Osobní nebo podnikatelský účet?

První otázka, která vznikne v hlavě většiny živnostníků. Proč si vytvářet nový podnikatelský účet, když peníze mohu přijímat na ten osobní, jímž disponuji? Ano, tento krok bezpochyby je možný, minimálně z pohledu české legislativy. Jenže stále tu jsou nějaká ale…

  • Některé banky vám neumožní využít osobní účet k podnikatelským aktivitám.
  • Z pohledu evidence přijímaných tržeb a následného dokládání finančnímu úřadu je bezpochyby lepší oddělit soukromé finance od těch podnikatelských.

Na co se zaměřit při hledání podnikatelského účtu?

V současnosti je výběr bankovních produktů tohoto typu skutečně bohatý. Takže někteří živnostníci se možná zarazí při procházení jednotlivých nabídek. Abyste dospěli k úspěšnému cíli, určitě lpěte na pár základních věcech souvisejících s celkovým komfortem využívání podnikatelského účtu.

  • Ovládání všech financí prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.
  • Nulové poplatky za vedení a zrušení účtu. Z hlediska budoucích nákladů je přínosné, pokud nebudete platit ani za příchozí a odchozí platby minimálně na území České republiky.
  • Kreditní karta jako bonus jistě také není k zahození. Alespoň budete mít dostatek peněz neustále k dispozici.

Efektivní navíc je, že hned u několika bankovních společností můžete o podnikatelský účet zažádat opravdu zdarma, čímž se vyhnete i těm minimálním nákladům.

nattanan23 / Pixabay

Jaké výhody vám přinese podnikatelský účet?

Vsadíte-li na toho správného poskytovatele bankovních služeb, určitě budete moci čerpat z řady přínosných kladů. Mezi ně lze započítat například otevření podnikatelského účtu v cizí měně. Kromě českých korun to bývá ještě euro nebo americký dolar.

Dále se vám nabídne možnost získat podnikatelský úvěr, jež je vynikajícím odrazovým můstkem pro rozjezd plánovaného businessu. Ve výčtu pozitiv oproti klasickému osobnímu účtu by šlo bezpochyby pokračovat.

  • Podnikatelský účet vám umožní vést snazší a přehlednější účetnictví.
  • Využít můžete speciálních funkcí spojených s importem a exportem dat do účetních programů.

Jestliže aktuálně vybíráte podnikatelský účet, zamyslete se nad tím, co od takového bankovního produktu vlastně očekáváte a pusťte se do hledání toho pravého. Kromě výše uvedených informací vám mohou být nápomocny i nejrůznější srovnávače, díky nimž porovnáte všechny parametry účtů většiny bank na jediném místě.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *