Jak si založit web?

Pokud si podnikatel plánuje založit firmu a podnikat, nebo už podniká, v současné době se neobejde bez webových stránek.

Proč tomu tak je?

Jedním z důvodů je ten, že díky webovým stránkám je podnikatel dohledatelný. Podle českého statistického úřadu v současné době 83% procent obyvatel ČR používá internet a 57,5 % nakupuje online. Pokud zákazník zadá klíčové slovo a na internetu se objeví firemní stránky,  v tu chvíli stránky slouží jako firemní vizitka.

Na samotných webových stránkách pak může podnikatel prezentovat své výrobky a služby. Může na nich využít spoustu metod pro nalákání a udržení zákazníka. Může sdílet články, psát blog a dávat rady a tipy, které zákazníci určitě ocení. Je také možné web propojit se sociálními sítěmi.

Nikdy není jisté, kdo a kdy na podnikatelovy stránky zavítá a podnikatel tak získá nového zákazníka a proto je dobré myslet na kvalitní tvorbu firemního webu, aby potencionálního zákazníka zaujal.

Jak si web založit?

Existuje více možností. 

První možností je nechat si vyhotovit web u profesionální agentury na míru. Tato varianta pořízení webových stránek může být dražší, ale měla by přinést kvalitní výsledek. Zatímco agentury v regionech dokáží vytvořit web už za 30 až 50 tisíc, špičky na trhu se pohybují o řád výše a největší weby se dostávají i nad milion. 

Druhou možností je web od freelancera. V agentuře pro podnikatele pracuje celý tým, freelancer se o vše stará sám. To má své výhody i nevýhody. Většinou je takový web levnější a  freelancer s podnikatelem obratem vyřeší vše od výměny úvodní fotky až po nastavení hostingu. Vždy je dobré se podívat na freelancerovy předchozí projekty, aby byla vidět kvalita jeho práce. Weby od freelancerů se pohybují zhruba od 15 do 100 tisíc korun.

Třetí možností je to, že podnikatel si web vytvoří sám. Existuje mnoho stránek, na kterých si lze web vytvořit. Jsou to stránky jak v českém tak anglickém jazyce jako Webgarden, Estranky, Squarespace nebo WiX. Tvorba webových stránek je na nich zdarma nebo je za relativně malý poplatek v řádu maximálně několika sto korun měsíčně. Výhodou je, že na takových stránkách podnikatel neřeší hosting ani jejich fungování. Nevýhodou je, že pokročilejší funkce webu nejsou k dispozici, nebo za příplatek.

Čtvrtou možností je vytvořit si web ve WordPressu, což je nejpopulárnější open source redakční systém na světě. WordPress ale vytvoří pouze kostru webu. Postavit na ní fungující web je už na podnikateli. Je potřeba si pořídit hosting i doménu, vytvořit databázi, nainstalovat systém, nahrát šablonu a nakonfigurovat ji. A až poté lze vkládat obsah a web spustit. WordPress je zdarma.

Určitě využijte jednu z uvedených možností, webové stránky vám přivedou nové zákazníky a ukážou jak podnikat v rychle měnícím se světě obchodu.

 

 

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *