V jakém oboru podnikat?

Možná byste chtěli začít podnikat, ale nejste si jistí, v jakém oboru. A proto než se do podnikání pustíte, je dobré si promyslet pár otázek. 

1) V čem jsem dobrý nebo vynikám? Co mě baví?

Máte šikovné ručičky? Rádi pletete, šijete nebo třeba děláte hrnečky? Pak se svými rukodělnými výrobky můžete vyrazit na trh, nejlépe na webové stránky jako je české Fler, nebo na mezinárodní Etsy, což je nejznámější stránka s nabídkou rukodělných výrobků na internetu.

Umíte programovat nebo vytvářet grafiku? Pak můžete zkusit vytvářet webové stránky nebo programovat pro klienty z domova. Ovládáte jazyky? Pak se nabízí možnost doučování nebo učení např. přes Skype. Rádi sportujete? Pokud si uděláte kurz, můžete se stát trenérem ve fitness centru nebo koučem.

Zkuste se zamyslet v čem jste dobří a co vás baví a zda byste byli ochotni se vybranou činností zabývat každý den.

2) Co je v současné době trend?

Od roku 2020 je v stále v kurzu oblast IT, umělé inteligence a s tím spojených online služeb všeho druhu. 

Velmi také vzrostl zájem o logistiku, na doručování potravin i zásilek si česká společnost zvykla velmi rychle a ráda ji využívá. Můžete si třeba zřídit živnostenský list na pozici kurýra a využít nabídky firem působících na českém trhu jako je Dáme jídlo nebo Wolt.

3) Co chybí v mém sousedství, co by druzí uvítali?

Možná že je ve vašem sousedství někdo, kdo by potřeboval uklidit nebo vyžehlit a rád za takovou službu zaplatí. Nebo bydlí ve vašem okolí mnoho rodin s malými dětmi, které by uvítali hlídání? Potřebují vaši sousedé pomoc se zelení a se zahradou? Možná hledají někoho, kdo by jim pravidelně venčil domácí mazlíčky? 

Zkuste se zamyslet nad svými sousedy, třeba právě u nich najdete vhodnou oblast pro svoje podnikání.

4) Jaké finance mám k dispozici pro podnikání?

Pokud nemáte našetřeno nebo nechcete do podnikání investovat vysokou částku, pak se můžete zaměřit na oblast podnikání, která nevyžaduje velké úspory ani náklady.

Můžete například nabízet doučování, které vyžaduje určitou míru znalostí, ale lze ho v dnešní době provozovat online, bez nutnosti dojíždění a tím pádem i nákladů na dopravu.

Nebo jste specialista na určitou oblast? Pak můžete nabízet konzultace a poradenství v dané oblasti. 

Stejně tak z domova můžete pracovat jako copywriter, překladatel, virtuální asistent nebo správce e-shopu.

Ke konci června roku 2022 v Česku působilo nejvíce OSVČ v historii (1 100 038 podnikatelů). Tak neváhejte a zkuste začít podnikat. K tomu jak na to vám mohou pomoci i naše stránky.

 

Zdroj obrázku: freepik, cookie_studio

 

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *