Zvyšte návštěvnost vašeho webu (i zdarma)

Dostatečná návštěvnost webu či e-shopu je důležitá pro to, abyste mohli získávat nové zákazníky. Zjistěte, jak získat skutečně kvalitní návštěvníky, se kterými budete moct dále pracovat.

Ujasněte si, o jaké návštěvníky stojíte

V prvé řadě je třeba říct, že není návštěvnost jako návštěvnost a ne každá je pro vás tedy přínosná. Proto věnujte čas tomu, abyste si určili, kdo je váš typický zákazník. Jedná se o muže nebo ženu? Kolik je vašemu zákazníkovi let? Co jej typicky zajímá? Bydlí spíše ve městě, nebo na vesnici? Čím blíže jej specifikujete, tím jasnější si o něm uděláte obrázek. 

Následně bude vaším cílem získat takové návštěvníky, kteří mají o vaše produkty (nebo služby) opravdu zájem. Právě takoví návštěvníci totiž mají potenciál stát se i vašimi budoucími zákazníky

TIP: Pokud ještě svůj vlastní web nemáte, nechte si jej vytvořit. Díky tvorbě webových stránek na zakázku získáte skvělou prezentaci vašich produktů nebo služeb. 

Jak zvýšit návštěvnost bez čekání

Pokud chcete návštěvnost na váš web dostat prakticky okamžitě, je pro vás řešením PPC reklama. Její výhodou je skutečnost, že neplatíte za její zobrazení, ale za to, že na ně uživatel klikne. 

Druhou možností pro okamžité získání návštěvnosti je reklama na Facebooku (a Instagramu). Rozhodně nestačí si na těchto sociálních sítích pouze vytvořit firemní profil. Právě naopak. Je třeba být aktivní a své příspěvky zároveň podpořit vhodnou placenou propagací. 

A jak zvýšit návštěvnost zdarma?

Návštěvnost webu nemusíte získávat pouze prostřednictvím placených reklam. Druhou možností je získání návštěvnosti z přirozeného vyhledávání. 

K této strategii budete potřebovat mít na svém webu odpovědi na otázky, které vaši zákazníci typicky vyhledávají. Jako hlavní východisko obvykle slouží obsáhlá analýza klíčových slov

Jakmile zjistíte, co vaši zákazníci hledají, můžete pro ně připravit obsah šitý na míru. Ale pozor – takový obsah by měl být opravdu užitečný a nemělo by se jednat pouze o obyčejnou slovní vatu. S každým novým článkem přitom získáváte další šanci, že se váš web zobrazí ve výsledcích vyhledávání. 

Více informací o tvorbě webových stránek najdete na www.mdwebdesign.cz.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *