Co dělat, když nemám na platbu pojistného?

Pokud se vám v podnikání delší dobu nedaří, tak velice promýšlíme co zaplatit a co odložit na pozdější dobu. Dobrou možností je právě například pozdržet platby za povinné pojištění OSVČ. To má ale nevýhodu, že po skončení období, kdy neplatítee, musíte zaplatit pojištění za více měsíců najednou. To může mít za následek, že se opět dostanete do platební neschopnosti jako jste byli předtím. Co udělat v tomto případě? Nabízí se zajímavá možnost a to dlužnou částku si rozložíte na více splátek – o tom se v dnešním článku dozvíte více informací.

Povinné podmínky zdravotního pojištění pro OSVČ

Pravidelná platba pojistného je povinná pro všechny podnikající subjekty. Při nezaplacení zdravotního pojištění je přičítáno k dlužné částce penále. Za každý den nezaplaceného pojištění naskakuje 0,05% z dlužné částky jako penále.

Co tedy dělat, když nemůžete splatit větší částku za zdravotní pojištění?

Autor: Images Money
Autor: Images Money

Stačí navštívit nejbližší pobočku své pojišťovny a domluvit se na splátkovém kalendáři. Možnost splátek se schvaluje individuálně a také záleží na přístupu konkrétní pojišťovny. Pracovník prohlédne vaší historii v pojišťovně, jako například to, jestli jste v minulosti splátky řádně platili. Po schválení se můžete s pracovníkem pojišťovny dohodnout na výhodných podmínkách splácení dluhu.

Pokud se už do takovéto nepříjemné situace dostanete, tak důležité je vždy s pojišťovnou komunikovat a to od začátku co se nám nedaří splácet. Pokud dluh necháme delší dobu narůstat bez řešení, tak pojišťovna již nemusí být vůči nám tak vstřícná, jako když vidí, že se snažíme ke svým dluhům přistoupit zodpovědně.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *