Co obnáší outsourcing účetnictví

Účetnictví je jednou z nepostradatelných součástí jakéhokoliv podnikatele nebo společnosti. Oblast zaměřená na finance, mzdy a podobné věci, jež je nutné mít z legislativních důvodů v naprostém pořádku. Jenže, co když na jeho zpracování nemáte patřičné vědomosti, nejste znalí tohoto oboru, potýkáte se s nedostatečným množstvím času a nemáte finance na vlastní mzdovou účetní? Možná se ptáte, co obnáší a zahrnuje outsourcing účetnictví? V dnešním článku vám na tuto otázku odpovíme.

Pak se neobávejte a využijte dnes už velice rozšířených služeb, které představuje externí vedení účetnictví. Mnohdy se se s ním můžete setkat pod výrazem outsourcing účetnictví neboli zpracování této agendy jiným čili externím subjektem.

Proč se rozhodnout pro outsourcing účetnictví?

Pár důvodů bylo uvedeno již v úvodu tohoto článku. Mnozí podnikatelé a firmy se k tomuto řešení přiklání i z mnoha dalších příčin.

  • Zamezíte riziku, že účetnictví bude vyhotoveno špatně.
  • Nechcete finance ve firmě svěřovat někomu z okolí, proto hledáte cizí osobu či subjekt.
  • Jedna z možností, jak ve výsledku ušetřit náklady na účetnictví.

Ano, někdy se skutečně vyplatí spočítat si svůj drahocenný čas nebo náklady na mzdovou účetní a porovnat takové údaje s firmou zabývající se externím vedením účetnictví. Možná byste se divili, že rozdíly nejsou až tak markantní, přitom užitková hodnota je vysoká.

Co všechno přináší novodobé externí vedení účetnictví?

V první řadě máte možnost zvolit formu takové spolupráce. Dnes s vámi společnosti poskytující takový servis nemusí spolupracovat pouze v listinné formě, ale také v té elektronické. Navíc ke všem zpracovaným dokumentům budete mít neustálý přístup online.

Využijete-li externí vedení účetnictví, nemusíte se o jeho zpracování starat v dohodnutých termínech, zapomenete na jakékoliv chyby, přenesete kontrolní odpovědnost na někoho dalšího a zajistíte si nadstandardní reporting o vašem hospodaření. Přesně takhle vypadá novodobý outsourcing účetnictví, v rámci něhož se můžete v plné míře zbavit účetní a daňové povinnosti.

Rozhodně není nutné investovat ani do žádného ekonomického softwaru, hardwaru a podobných věcí. To je věcí externího subjektu, jež vám ušetří spoustu drahocenného času.

Náklady na externí vedení účetnictví

Vzhledem k tomu, že jde o poměrně variabilní služby, můžete si outsourcing účetnictví nastavit k obrazu svému, což se promítne i do celkových provozních nákladů. Obecně se lze setkat s cenou za položku v účetním deníku od 15 Kč do 25 Kč v závislosti na tom, jak velké vaše účetnictví bude.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: adamr).

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *