Pojištění pro podnikatele

Pokud je podnikání vaší hlavní pracovní činností a jediným způsobem obživy, měli byste myslet na to, že v takovém případě nesmíte podceňovat správné pojištění. To vás může chránit v mnoha nežádoucích životních situacích, a to především před finančním úpadkem a podobnou újmou.

Pojištění pro podnikatele je pochopitelně hodně obecným pojmem, za kterým se skrývá spousta nejrůznějších služeb. V závislosti na tom, zda jste jen drobným živnostníkem nebo rozsáhlejší firmou, musíte vsadit na to správné pojištění. Jestliže nemáte představu, co všechno spadá do takové pojistky, začtěte se do následujících řádků.

Základní pojištění pro podnikatele

Začít byste měli rozhodně tím, že si pojistíte nemovitostí a objekty, včetně těch pronajímaných, kde mohou také vzniknout nežádoucí škody. Dále by to měly být movité věci, kam rozhodně spadají zásoby materiálu a zboží na skladě, dokumentace, automobily, jež máte na leasing, cennosti a drahé pracovní vybavení, včetně provozních strojů. Zapomínat byste neměli ani na skleněné věci, jakými jsou výlohy a třeba reklamní stojany a světelná reklama.

V závislosti na vašem podnikatelském zaměření pak vyvstávají i další specifická pojištění, určená konkrétním živnostníkům.

  • Balíčky pojištění pro menší firmy
  • Pojištění pro provozovatele soukromých lékařských praxí
  • Pojištění pro bytová družstva ohledně porušení povinnosti spjaté se správou nemovitosti
  • Pojištění za škody vzniklé hrubým porušením manažerských činností
  • Speciální pojištění pro provozovatele hotelů a ubytovacích zařízení
  • Pojištění proti počítačovým útokům a podobné věci
Free-Photos / Pixabay

Pojištění odpovědnosti za újmu

Výše uvedené řádky jsou jen takovou pomyslnou vstupní branou do světa pojištění podnikatelů. Dalším nezbytným typem pojištění je také odpovědnost za újmu, která může vyplývat z nejrůznějších situacích. Například z toho, že vlastníte danou nemovitost, z provozu výroby nebo na věcech, jež jste nějakým způsobem převzali. Pojištění odpovědnosti je hodně flexibilní a variabilní. Přizpůsobit jej můžete v podstatě svým potřebám, od nemajetkové újmy, přes čistou finanční škodu až po odpovědnost členů dané společnosti.

U většiny pojišťoven je podstatné, že se nemusíte spoléhat pouze na základní balíčky pojištění pro podnikatele, ale můžete si je ve výsledku uzpůsobit svým vlastním potřebám. Ať už to bude vandalismus, poškození, odcizení, přerušení provozu a jiné věci.

Nepodceňujte pojištění podnikatelů a připlaťte si za tuto položku navrženou na míru, protože právě díky pojistce ochráníte svůj business do nejmenšího detailu.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *