Titul MBA je známý po celém světě, na rozdíl od českého Ing.

Mnohdy se říká, že pokud člověk nepracuje ve státní sféře, na titulu záleží daleko méně než na zkušenostech, dovednostech a schopnostech. Je-li to pravda, necháme na vašem posouzení. Kdo však bude chtít titulem zabodovat, ten musí vědět, čím se vlastně chlubí.

V Česku je situace jednoduchá. Pokud se budete prokazovat titulem Ing. před jménem, každý Čech si udělá představu, že jste nejspíš vystudovali nějakou technickou školu. Stejně tak u titulu JUDr. jsou jasná práva, MUDr. lékař a tak dále. Poud však s titulem Ing. z vysoké školy Praha přijdete do zahraničí, budou vás vidět trochu jinak.

Titul Ing. je česká specialita

Ekvivalentem našeho Ing. je v zahraničí titul MSc. (Master of Science). Náš „inženýr“ je ekvivalentem jejich bakaláře, takže pozor na to. Titul inženýra pochází ještě z dob, kdy nás globalizace světa moc netrápilo a v zahraničí se neuplatňovalo až tolik Čechů. Dnešní situace je však jiná, a do popředí se tak dostávají také mezinárodní tituly. Dokonalým příkladem je MBA.

Titul MBA je známý po celém světě

Pokud se do zahraničí vydáte s titulem MBA, každý bude vědět, o co jde. Tento titul sice není akademický a nepíše se před jménem, má však jasný význam, a to celosvětově.

O tom, kdo se pyšní titulem MBA, si každý udělá jasný obrázek. Jde o člověka, kterému nevadí na sobě pracovat, dále se vzdělávat i nad rámec klasické školy. Obvykle jde o velmi prakticky zaměřené lidi s dostatečnou mírou zkušeností a ambicemi. Přesně na tohle přitom zaměstnavatelé slyší.

Každý má šanci doplnit si MBA vzdělání

Titul MBA je přínosný zejména pro lidi pohybující se v oblasti podnikání, managementu, práva či státní správy. Dodělat si ho však může každý. Je stavěn na míru pracujícím a zaneprázdněným lidem, studijní podmínky bývají volné, většinu povinností splníte samostudiem z vlastního domova. MBA se navíc dá absolvovat téměř v každém větším městě. Nabídky jednotlivých institucí se liší cenou, výběrem specializací i kvalitou lektorů. Tyto informace si určitě dobře prostudujte, pokud vám tedy nejde čistě jen o titul. O tom by ale studium MBA být nemělo. Jeho cílem je připravit vás na praxi, a právě proto je tak oblíbené. V klasickém vysokoškolském vzdělávacím systému totiž prostor pro praxi nezbývá.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *