Víte, jaké jsou termíny pro daňové přiznání v roce 2019?

Rok 2018 uběhl mílovými kroky a máme tu rok 2019. To u zaměstnanců a podnikatelů s pravidelným příjmem znamená pouze jediné. Je třeba myslet na to, že musíte loňské příjmy zdanit a odvést mimo jiné také doplatky za sociální a zdravotní pojištění. To vše je realizováno na základě daňového přiznání a jednotlivých přehledů.

V tomto článku se určitě nebudeme zabývat tím, jak se vypracovává daňové přiznání a co všechno je třeba vyplnit. My vás nyní seznámíme s důležitými termíny, které se týkají nejzazšího odevzdání daňového přiznání.

Termín odevzdání daňového přiznání

A jak to tedy je s termínem odevzdání daňového přiznání v roce 2019? Pokud si daňové přiznání zpracováváte sami, je důležité jej odevzdat nejpozději do 31. března 2019. Jak si ale každý může dobře všimnout, tímto dnem je neděle. To znamená, že posledním termínem se stává den následující. A tím je 1. duben 2019, do kdy musíte odevzdat daňové přiznání na příslušný finanční úřad pod nějž spadáte.

Pokud jste to nevěděli, tak právě tento termín lze za určitých okolností oddálit.

  • Pokud zavčasu požádáte o prodloužení termínu odevzdání daňového přiznání, může se stát, že vám finanční úřad vyhoví. V takovém případě může být termín odevzdání prodloužen maximálně o tři měsíce.
  • V okamžiku, kdy vám bude daňové přiznání zpracovávat daňový poradce, termín se v tomto ohledu prodlužuje na 1. července 2019.

Zmínit bychom měli ještě jeden model oddálení odevzdání daňového přiznání. A ten přichází na přetřes v okamžiku, kdy kromě příjmů nabytých v České republice budete přiznávat i příjmy zdaněné v zahraničí. I zde platí, že o takové prodloužení je nutné požádat příslušný finanční úřad dopředu. Maximální lhůta se v tomto směru může prodloužit až na konec října 2019.

stevepb / Pixabay

Do kdy odevzdat přehledy?

Opomíjet byste neměli na to, že společně s daňovým přiznáním je třeba odevzdat také přehledy pro zdravotní pojišťovnu a na Českou správu sociálního zabezpečení. V obou případech platí jednoduché pravidlo. Přehledy musíte odevzdat do jednoho měsíce po poté, co je nejzazší termín pro odevzdání daňového přiznání. To odevzdání letos do 1. dubna 2019. To znamená, že přehledy je nutné odevzdat do 2. května 2019.

Buďte v tomto směru důslední a neopomeňte na žádný z výše uvedených datumů, protože pak se můžete dostat do situace, kdy za opožděné odevzdání budete penalizováni formou finančních pokut.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *