Jaké jsou nejčastěji benefity v zaměstnání?

Když si člověk vybírá nové zaměstnání, měl by pohlížet na několik věcí. Není to jenom snadná dopravní dostupnost do budoucí práce, obor, který vás nadevše baví a chcete se v něm nadále rozvíjet nebo velikost výdělku. V tomto směru myslete i na ty nejmenší detaily, jež se vám v budoucnu stanou přínosem. Na mysli máme nejrůznější benefity.

Jejich nabídka je u mnoha firem čím dál bohatší, protože právě tímto krokem se zaměstnavatelé snaží vytvořit budoucím pracovníkům ideální podmínky a jednoduše je lákají k nim samotným. Jestliže nemáte představu o tom, jak by takový benefit mohl vypadat, přinášíme vám reálné příklady.

Začněme u mobilního telefonu

Firemní benefity pochopitelně odpovídají charakteru konkrétní pracovní pozice. Velice často jsou to však mobilní telefony, které můžete využívat nejenom v rámci pracovních povinností, ale také k soukromým účelům. To se pak týká i ostatní techniky, jako je třeba notebook či tablet.

Za velký a přínosný bonus lze považovat služební vůz. Jeho nadstandardní verzí je to, že jej můžete využívat i pro své soukromé cesty. Obvykle je to spojeno s tím, že si budete hradit náklady na pohonné hmoty.

Vzdělávání a zdraví

Pokud je vám výše uvedené málo, můžete vsadit třeba na benefit v podobě vzdělání. Je velice milé, když vám zaměstnavatel platí nejrůznější semináře, školení a kurzy, které rozšiřují vaše znalosti a povědomí v daném oboru.

Zaměřit se můžete i na benefity spojené se zdravím. Spousta firem svým pracovníkům zajišťuje celodenní pitný režim a přispívá jim na nejrůznější vitamíny, relaxační procedury a podobné věci související se zdravím. V rámci stravování jsou pak nejčastějším benefitem pravděpodobně stravenky libovolných hodnot.

JESHOOTS-com / Pixabay

Indispoziční volno a další

Ve výčtu benefitů by šlo pochopitelně pokračovat. Hodně oblíbené je indispoziční volno neboli Sick days. Funguje to tak, že zaměstnavatel přidá k běžné dovolené zaměstnanci několik dnů navíc. Některé firmy nabízí jeden den, jiné klidně šest dnů. Během nich nečerpáte dovolenou ani nemocenskou, ale máte normálně placené volno. A to je určitě velice příjemný bonus.

Mezi oblíbené a hodně populární benefity zaměstnavatelů patří i příspěvky na životní pojištění nebo penzijní připojištění. V tomto případě se může jednat o stokoruny, ale i tisíce. Štědrost některých společností v tomto směru jednoduše nezná mezí.

Jestliže se právě ucházíte o novou práci a zvažujete všechny klady a zápory, nezapomeňte vzít v potaz také nabízené benefity. I ty totiž mohou poměrně dost zamíchat a kartami a přinést vám spoustu výhod, jež předčí jiné bonusy.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *