Jednoduchý způsob založení firmy

Už nějaký ten rok pracujete jako živnostníci neboli osoby samostatně výdělečně činné? Rádi byste své podnikání posunuli kupředu a rozhodli jste se, že si založíte společnost? Potom byste měli vědět to, že s vyřízením tohoto procesu souvisí několik administrativních povinností. Musíte vyplnit ty správné papíry, informovat odpovědné instituce a podobné záležitosti.

Ano, jde o administrativně náročnější proces, o jehož realizaci musíte mít jisté povědomí, jinak vás vše bude stát zbytečně moc zdlouhavého času a ve výsledku i peněz. A to není dobře. Vždyť každý živnostník se snaží využít efektivně svůj čas, který povede k budoucímu výdělku.

Jestliže je založení firmy jedinou překážkou, jež vás odrazuje od toho vlastnit společnost s ručením omezeným, rozhodně takový krok nevzdávejte, protože pro vás máme praktický tip. Možná to netušíte, ale založení s.r.o. jde i jinak než pouze svépomocí.

Založení firmy na klíč

Podnadpis tohoto článku je jasně vypovídající. Dnes na takové procesy nemusíte být sami. Stačí oslovit toho správného profesionála, jež vše potřebné vyřídí za vás. A tím myslíme skutečně od A až do Z. Na počátku proběhne vstupní konzultace, kdy si domluví všechny náležitosti a o nic dalšího už se nemusíte starat.

Free-Photos / Pixabay

V rámci kompletního servisu se vám dostane skutečně všeho.

  • Příprava dokumentů
  • Notářský zápis s osobní asistencí
  • Živnostenské oprávnění
  • Registrace v obchodním rejstříku
  • Vyřízení na finančním úřadu a podobně

Od všech těchto starostí se můžete s klidem oprostit a věnovat se svým pracovním povinnostem. Takový proces založení firmy trvá asi dva týdny, než vám budou předány všechny odpovídající dokumenty a vy se můžete pyšnit vlastní společností s ručením omezeným.

Pokud byste na založení firmy spěchali, domůžete se pochopitelně i kratších termínů. V rámci založení s.r.o. na klíč lze zvolit expresní vyřízení do pěti pracovních dnů. Za tento úkon samozřejmě musíte počítat s drobnějším poplatkem navíc. A kdyby i to pro vás bylo příliš dlouhé, můžete si zakoupit už hotovou firmu, která se nazývá ready-made společnost.

Sídlo firmy hraje podstatnou roli

Když už budete u toho zakládání společnosti, neměli byste podceňovat ani to, kde bude vaše firma v budoucnu sídlit. Nemáme na mysli vaší skutečnou fyzickou kancelář, ale tu virtuální, jež se bude objevovat na všech dokumentech. Sídlo firmy na vyhledávané adrese v Praze totiž budí obecně lepší dojem a může se kladně promítnout do spousty věcí, včetně vašeho úspěchu u zákazníků a obchodních partnerů.

Sídlo firmy si můžete pronajmout za částku v řádu několika stovek korun měsíčně v závislosti na tom, jaké služby chcete využívat. Když takový náklad porovnáte se skutečným pronájmem kanceláře v Praze, zjistíte, že jde o něco nesrovnatelného. A přitom i virtuální kancelář vám nabízí možnost pronajmout si fyzické prostory, kde budete jednat s obchodními partnery, zákazníky nebo úřady. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

V případě sídla firmy se můžete spolehnout na to, že získáte adresu v daném komplexu, na němž se bude vyjímat informace o sídle vaší firmy a uvnitř budovy bude i profesionální recepce. Ta mimochodem může přesměrovávat hovory přímo na vás nebo zpracovávat vaši došlou poštu. Ať už si ji budete vyzvedávat osobně nebo bude docházet k jejímu skenování a přeposílání.

Zaměřte se v tomto směru na profesionální služby, ať už jde o založení firmy či sídlo firmy. Vsaďte na letité zkušenosti, kladné reference a individuální přístup. To vše v kombinaci s cenovou dostupností, jež nadchne každého podnikatele. Tak neváhejte a pusťte se do podnikání na vyšší úrovni pod hlavičkou společnosti s ručením omezeným.

3/5 - (2 votes)

2 komentáře

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *