Penále za nepodání kontrolního hlášení

Nedávno jsme v článku s názvem Kontrolní hlášení k DPH (najdete zde) psali o tom za jakých podmínek máte povinnost podat kontrolní hlášení. Vzhledem k hrozícím pokutám, při nepodání kontrolního hlášení se v dnešním článku podíváme jaké jsou pokuty a sankce při nepodání tohoto hlášení.

Při nepodání kontrolního hlášení v zákonem stanovené lhůtě a pokud nás ještě daňový úřad nevyzve k podání, zaplatíme 1.000 Kč. Pokud nás daňový úřad vyzve, zaplatíme 10.000 Kč. Dobrá zpráva je, že tisícikorunová pokuta byla úřadem ve většině případech promíjena.

Horší případ nastane, pokud ani na výzvu nezareagujeme do pěti pracovních dní, to se již pokuta vyšplhá na hodnotu 30.000 Kč a pokud na výzvu ani dále nereagujeme, pokuta bude 50.000 Kč.

Nejvyšší pokutu 500.000 Kč nám může daňový úřad vyměřit, pokud budeme svým nekonáním závažně ztěžovat nebo mařit správu daní. Při takto vysokých pokutách je možné požádat daňový úřad o prominutí penále, který vaší žádost prověří a pokud jsou to důvody oprávněné, tak vám mohou být prominuty.

monicore / Pixabay
Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *