Zvažujete podnikání s nově založenou s.r.o.?

Pokud se vaše podnikání rozvíjí a v současné době pracujete pouze jako živnostník, tak možná zvažujete podnikat s nově založenou s.r.o. V dnešním článku si přiblížíme základní povinnosti, které vás čekají při provozování společnosti s ručením omezeným (s.r.o.).

Mezi základní povinnosti patří označení sídla i provozovny společnosti identifikačním číslem (IČ) a jménem společnosti. Na objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a na webových stránkách máte nutnost uvádět název společnosti, sídlo firmy, IČ a údaj o zápisu v obchodním rejstříku, včetně spisové značky. Také se musíte registrovat k platbě DPH na finančním úřadě, k platbě pojistného a sociálního pojištění. Všechny změny, které ve společnosti vzniknout neprodleně oznámit příslušným úřadům.

Ministerstvo vnitra, zastoupené provozovatelem – Českou poštou automaticky zřídí každému s.r.o. bezodkladně po jeho zápisu do obchodního rejstříku datovou schránku. Přístupové údaje následně rozesílá všem jednatelům společnosti na adresu sídla s.r.o. K aktivaci datové schránky dochází prvním přihlášením nebo 15. dnem po dni doručení.

szmiki95 / Pixabay
Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *