Dobrá rada nad zlato aneb Co dělat, když na trhu dojdou zlaté cihly?

Je to tak, zlaté cihly se staly nedostatkovým zbožím. Přestože cena zlata výrazně narostla a někteří investoři teď výhodně prodávají, zájem o nákupy zlata je tak vysoký, že to nabídka nestačí pokrýt. A rafinerie produkující zlaté slitky až teď opět nabíhají na výrobu nových.

Koronavirus zavřel i rafinerie produkující investiční zlato v podobě slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie PAMP, Valcambi a Argor-Heraues. Jde o jedny z nejprestižnějších rafinerií produkující až třetinu investičních slitků na světě. Všechny však sídlí ve švýcarském kantonu Ticino. Ten leží téměř u italských hranic a koronavirová krize přerušila na dva měsíce provoz ve všech těchto třech rafineriích. Kvůli tomu je nyní i na českém trhu velký nedostatek zlatých investičních slitků.

Rostoucí cena zlata v době krize, kdy akcie prudce klesaly a na hodnotě ztrácely i další investice, teď mnohé přesvědčuje, že investice do zlata se skutečně vyplatí. Ne do akcií těžařských firem, určitě ne do šperků (což je častý omyl amatérů), ale do investičního zlata. A právě zde se nabízí otázka, co dělat, když jsou investiční zlaté slitky kvalitních značek nedostupnými?

Alternativa ke zlatým cihlám existuje – kupte si investiční mince

Nejde o klasické numismatické mince, kde připlácíte za jejich uměleckou hodnotu a současně platíte DPH. Investiční mince bývají sice rovněž krásné, ale jde současně o plnohodnotnou alternativu k investičním slitkům a stejně jako u investičního zlata u nich neplatíte DPH.

Oblíbenými investičními mincemi jsou zlaté mince Wiener Philharmoniker

Investiční mince Wiener Philharmoniker se razí v Rakousku, ve Vídni, z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce (1 Oz) a v menších. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí specializované prodejny v Obecním domě v Praze, která nabízí nejen numismatické, ale i investiční mince a zlaté slitky.

Zlaté investiční mince lze koupit dokonce levněji než slitky, přitom následná prodejní cena je stejná. Nečekejte tedy na další nárůst ceny zlata a nakupte zlato jako investiční mince uznávané značky Wiener Philharmoniker.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *