Fakturace zdarma – programy a aplikace

Již víte v čem podnikat? Fakturace služeb nebo zboží je nepostradatelným procesem při jakémkoliv podnikání. Pokud poskytujete služby nebo prodáváte sortiment libovolného typu, potřebujete od zákazníka získat peníze. A to tak, že mu vystavíte fakturu s potřebnými údaji a splatností. Bez tohoto dokladu se jednoduše neobejdete, a to ani vůči ostatním státním institucím a kontrolním orgánům.

Vystavování faktur je činností, která zabírá drahocenný čas, a je jedno, zda vše zpracováváte sami nebo na to máte člověka. Vždy je ideální tento proces co nejvíce minimalizovat, a právě k tomu slouží nejrůznější programy a aplikace, s nimiž vás trochu blíže seznámíme.

Podlehněte kouzlu online služeb

Jako první zmíníme dostupné online služby sloužící pro vystavování faktur. Tento systém se v posledních letech poměrně dost rozšířil. Dnes má snad každý podnikatel přístup k internetu ze svého mobilního telefonu nebo počítače odkudkoliv, takže fakturace během několika kliků je jistě výzvou pro mnohé ze živnostníků. Otázkou však zůstává, zda je takový systém plnohodnotně k dispozici zdarma.

Dobrou zprávou je, že takových známějších a prověřenějších služeb opravdu několik je. Fakturace zdarma s nimi určitě lze realizovat, nutno však podotknout, že s jistým omezením.

  • Fakturoid.cz
  • Idoklad.cz
  • Vyfakturuj.cz
  • mPOHODA

Tak přesně takhle se jmenují čtyři populární fakturační online aplikace, které máte dostupné odkudkoliv, a to i z mobilu. Jsou ideálním řešením pro plátce, ale také neplátce DPH. Umí vytvářet zálohové faktury, nabízí řadu šablon a zaručují vystavení faktury během několika vteřin. (Co vše musí obsahovat faktura za údaje si přečtete v článku zde.) Ano, má to ale svůj háček. Pokud hledáte fakturaci zdarma, u těchto systémů budete obvykle limitováni jen několika možnými odběrateli a jistým omezením rozsahu služeb. Jestliže chcete něco více, musíte si zkrátka připlatit.

cloudhoreca / Pixabay

Mezi online fakturační aplikace lze zařadit také Súčto.cz, kde jste v bezplatné verzi omezeni asi šedesáti doklady. Je však pravdou, že některým živnostníkům s nízkým objemem faktur to může stačit. Fakturyonline.cz jsou zdarma na jeden týden. Na žádná větší omezení byste neměli narazit u systému Fakturyonline.eu.

Fakturační aplikace do počítače

Pokud nechcete jít vyloženě s dobou a být online, máte pochopitelně možnost vsadit i na freeware aplikace v podobě klasických programů do počítače. Je třeba si však uvědomit, že pokud chcete opravdu kvalitní fakturační program se vším všudy, je obvykle placený a zdarma lze získat pouze jeho odlehčenou verzi, která prostě bude spojena s jistými omezeními, ať už je to z pohledu vystavených dokladů, adres, exportů, typů formulářů a jiných věcí.

S jistým omezením jsou nabízeny tyto freeware aplikace – Profit, ProFact, AceMoney Lite a Fakturace. Ideálním postup pro nalezení bezplatného fakturačního softwaru nebo online fakturace je určitě systém vyzkoušet a zjistit, který je pro vás nejlepší.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *