Virtuální sídlo a virtuální kancelář v jednom

Každý podnikatel si určitě uvědomuje jednu zásadní věc. Sídlo společnosti není v dnešní době jen pouhou adresou, ale má v businessu svůj význam. Zákazníka nebo obchodního partnera určitě více zaujme vizitka s adresou někde v lukrativní pražské čtvrti než sídlo v „Horní Dolní“. Možná si říkáte, že je to pravda, ale kdo má dnes na to vlastnit kancelář v centru Prahy? Ve své podstatě každý.

Je to způsobeno tím, že nemusíte mít fyzické sídlo firmy v Praze, ale vsadíte na virtuální sídlo. To znamená, že pobývat budete stále tam, kde doposud. Na místě, které vám pracovně vyhovuje, kde platíte levný nájem a podobně. Navenek se však vaší oficiální adresou stane některá z honosných pražských čtvrtí.

Jak funguje virtuální kancelář?

Virtuální sídlo je v podstatě takovou virtuální kanceláří, v níž nemusíte sedět každý den. Zjednodušeně řečeno jde o pronájem lukrativní adresy, jež vám může značným způsobem pomoci v rozvoji businessu, má reprezentativní charakter a zároveň se díky ní tak trochu skryjete před úřady. V Praze totiž fungují desetitisíce firem a pravděpodobnost kontroly např. ze strany finančního úřadu je minimální.

Nyní si možná kladete otázku, jak to bude s korespondencí a podobnými věcmi? Vše je velice jednoduché. Virtuální kancelář je službou, která stojí jen několik stokorun měsíčně na rozdíl od mnohatisícového nájmu. A už v této službě obdržíte řadu příjemných benefitů.

websubs / Pixabay
  • Viditelné označení vaší firmy na konkrétní adrese, respektive domu.
  • Profesionální servis recepce.
  • Příjem a přeposílání pošty.

Tyto služby lze pochopitelně rozšiřovat podle toho, oč máte zájem a co potřebujete. Někomu přijde vhod například možnost osobního odběru pošty. Jiný živnostník raději zvolí variantu dosílání pošty, popřípadě její skenování nebo si objedná telefonní linku přesměrovanou na svůj mobilní telefon nebo služby operátora. V podstatě nikdo nepozná, že jde o virtuální sídlo vaší společnosti a vy fyzicky sídlíte někde jinde. Model, kterému zkrátka není co vytknout.

Reálné využití virtuální kanceláře

Je pravdou, že čas od času může přijít důležitá schůzka s obchodním partnerem, zákazníkem či dokonce s úřadem. A právě v ten okamžik se vám možná hodí další dostupné služby virtuální kanceláře. Ty spočívají v pronájmu prostor v podobě zasedací místnosti včetně servisu občerstvení, promítací techniky či internetového připojení. Někteří podnikatelé ocení možnost zázemí pro svou práci třeba jen na několik hodin. Právě tito si mohou pronajmout plnohodnotně vybavenou kancelář. V tuto chvíli plní virtuální sídlo svou funkci v maximálním rozsahu.

Stačí si vybrat program virtuální kanceláře, který vám svým obsahem bude vyhovovat nejvíce a nic dalšího vám z pohledu atraktivní adresy sídla společnosti nebude stát v cestě. Jestliže přemýšlíte o zahájení či optimalizaci svého podnikání, zamyslete se i nad tímto praktickým aspektem, který však dokáže vaše podnikání výrazně zefektivnit. Na těchto službách je příjemné hlavně to, že jsou spojeny s opravdu nízkými měsíčními náklady v porovnání s tím, co vám ve výsledku mohou přinést.

Možná vás při čtení článku o virtuální kanceláři napadla otázka, kdy podnikatel potřebuje vlastní provozovnu? Přečtěte si článek s názvem „Kdy podnikatel potřebuje provozovnu“ zde.

Rate this post

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *